Новини 16:09

Суд Криму постановив забрати маяки у Чорноморського флоту Росії

Господарський суд Криму за позовом державної установи «Держгідрогеографія» за участю прокуратури Криму 2 серпня 2011 року ухвалив рішення про вилучення маяків у Чорноморського флоту РФ.

Цим рішення суд Криму підтвердив рішення Севастопольського апеляційного суду від 11 вересня 2006 року і Господарського суду Криму від 16 жовтня цього ж року.

У зв'язку з цим Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції має негайно виконати рішення суду і приступити до вилучення маяків у російських військових.

З матеріалів справи випливає, що «Держгідрогеографія» була змушена звернутися до суду після того, як виконавча служба у вересні 2010 року відмовилася відкрити виконавче провадження.

Свою відмову судові виконавці аргументували тим, що в рішенні судів не було чітко зазначено, коли вони набувають чинності. У свою чергу Господарський суд Криму від 2 серпня нагадав, що рішення судів набувають чинності з моменту їх прийняття, якщо їхні рішення не були оскаржені.

Окрім того, суд ще раз нагадав, що судові виконавці повинні повернути Україні дві станції радіонавігаційної системи «РС-10», розташовані в Євпаторії і на території Тарханкутського маяка.

Також вилученню підлягають 6 маяків, 9 навігаційних знаків та інше устаткування, розташоване уздовж кримського узбережжя.

Як відомо, україно-російське протистояння розпочалося 2005 року, коли на маяки не пустили українських експертів, що мали провести інвентаризацію об’єктів. Російським воякам, навіть, дозволили застосовувати зброю, якщо хто-небудь спробує проникнути на об’єкти ЧФ РФ.

Нагадаємо, у липні Фонд державного майна заявив, що має намір наприкінці липня-серпні 2011 року почати інвентаризацію нерухомості і земель, які перебувають у користуванні Чорноморського флоту Росії в Україні.

У серпні стало відомо про підготовку додаткових угодщодо перебування Чорноморського флоту Росії у Севастополі.  

схожі новини