Новини 2011-07-13 22:48

У справі затонулої "Булгарії" заарештовано директора фірми-орендаря та експерта, що перевіряв судно

Суд Казані сьогодні виніс рішення про арешт гендиректора компанії "АргоРечтур" - фірми-орендаря теплохода "Булгарія" Світлани Інякіной і старшого експерта Камського філії Російського річкового регістра Якова Івашова, підозрюваних у справі про катастрофу судна на ріці Волга.

Проти них порушено кримінальну справу за статтею 238 КК РФ - "Надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки, що призвело з необережності смерть двох і більше осіб", яка передбачає до 10 років позбавлення волі.

Суд прийшов до висновку, що, перебуваючи під слідством, Інякіна може знищити докази, чинити тиск на свідків або сховатися. У зв'язку з цим прийнято рішення взяти її під варту на 1 місяць і 29 діб, тобто до 10 вересня. Суд не взяв до уваги той факт, що на її утриманні знаходиться малолітня дочка і батьки-інваліди. Суддя підкреслив, що "вжиті заходи піклуванню про них".

Свою провину Інякіна не визнає.

До 10 вересня арештований і другий підозрюваний у справі - старший експерт Камського філії Російського річкового регістра Яків Івашов. Він також не визнає свою провину.

"Я не згоден з клопотанням про арешт, бо не вважаю себе винним. Документи представлені слідчим у спотвореному вигляді. Слідчий не представляє чітко мою роботу. Судно експлуатувалося цілий місяць після того, як я видав документи", - заявив він у суді.

Сьогоднішнє рішення підозрювані будуть оскаржити.

Також порушено кримінальну справу відносно капітанів суховантажу "Арбат" і буксира-штовхача "Дунайський 66", що не надали допомогу потопаючим пасажирам теплохода. За свідченнями очевидців, "повз терплять лихо людей пропливли два вантажні судна, але ніякої допомоги не надали".

Нагадаємо, "Булгарія", що прямувала на екскурсійний маршрут Болгарі - Казань, затонула на Куйбишевському водосховищі вдень 10 липня.

Теплохід, побудований в 1955 році, отримав крен вправо і за кілька хвилин пішов на дно.

За даними МНС Татарстану, на борту знаходилося 205 пасажирів. Вдалося врятувати 79 осіб.

На даний момент підняті тіла 104 людей. 25 осіб вважаються зниклими безвісти.

Більшість загиблих пасажирів теплохода були знайдені на середній палубі - музичному салоні, барі і ресторані, а також в трюмі, обстеження якого почалося напередодні вранці.

Як повідомив начальник Управління державної інспекції по маломірних суднах МНС РФ Вадим Серьогін, повністю завершити обстеження "Булгарії" планується в четвер, після цього розпочнеться підготовка до підйому судна.

схожі новини