Новини 2011-07-12 15:34

Проти капітанів суден, які не допомогли людям з "Булгарії", порушать справи

Кримінальні справи будуть порушені проти капітанів двох суден, які проходили повз теплоход «Булгарія», що тонув, і не зупинилися для надання допомоги. Відповідне доручення дав голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін.

Кримінальна стаття «Ненадання допомоги капітаном суднам, що зазнали лиха» передбачає відповідальність до двох років позбавлення волі.

До відповідальності також притягнуть генерального директора гендиректора ТОВ «Агроречтур» - компанії-суборендаря затонулої «Булгарії» і старшого експерта Камського філії російського річкового регістра, що перевіряв судно.

Справу порушено за частиною 3 статті 238 Кримінального кодексу (надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки, що призвело з необережності смерть двох і більше осіб).

Злочини, скоєні за цією статтею, караються позбавленням волі на строк до десяти років.

Тим часом судна, аналогічні затонулій «Булгарії», затримуються для перевірки. 

Так, у Казані затримали теплохід проекту 785 «Петро Алабін». Пасажирів теплоходу відправили автобусами в Чебоксари. «Петро Алабін» слідував по маршруту Самара - Чебоксари - Самара.

Ще одне судно проекту 785 «Композитор Глазунов» випливло з Астрахані в Ярославль. Воно було затримано в Саратові для перевірки.

Нагадаємо, 10 липня, туристичне судно, що прямувало з міста Болгар в Казань, під час грози перевернулося у Куйбишевському водосховищі і затонуло за лічені хвилини. Загинули щонайменше 73 особи, врятовано 79, доля 53 осіб - невідома.

За словами свідків, повз потопаючих пройшло два судна, не зупинившись.

Двопалубний дизель-електрохід "Булгарія" був побудований в 1955 році в Чехословаччині.

За даними російського блогера Станіслава Садальського, власником 99,9% акцій ТОВ «Камськой судноплавної компанії»є «мільйонер Михайло Антонов член "Єдиної Росії"».

схожі новини