Новини 2011-06-09 19:17

Пшонка наказав перевірити, чи можна відправити тіло Чорновола на експертизу за кордон

Генеральний прокурор Віктор Пшонка доручив прокуратурі Києва вивчити звернення депутата Верховної Ради від фракції Блоку "Наша Україна Народна Самооборона" Ярослава Кендзьора про можливість проведення незалежної експертизи тіла колишнього лідера партії "Народний рух України" В'ячеслава Чорновола за кордоном для встановлення причин його загибелі. Про це Пшонка сказав журналістам.

"У мене був депутат Кендзьор, він піднімав це питання для обговорення. Я доручив прокурору Києва, щоб він його прийняв, обговорив цю ситуацію. Я думаю, він вивчить всі обставини й розбереться", - заявив Пшонка.

Він нагадав, що ця справа перебуває в прокуратурі Києва.

Нагадаємо, раніше депутат Верховної Ради, член фракції НУНС Лілія Григорович звернулася до Генеральної прокуратури із проханням включити до складу комісії із проведення експертизи тіла Чорновола міжнародного представника.

Син екс-лідера НРУ, депутат Верховної Ради Тарас Чорновіл (позафракційний) вважає аморальними дії органів прокуратури з проведення ексгумації тіла його батька без повідомлення його рідним.

2 червня прокуратура передала тіло В'ячеслава Чорновола в експертну установу для дослідження. При цьому прокуратура зазначала, що одержала письмові дозволи близьких родичів екс-лідера НРУ.

Прокуратура вважає, що в результаті повторної комісійної судово-медичної експертизи буде можливо встановити причину смерті Чорновола.

В'ячеслав Чорновіл загинув в автокатастрофі в березні 1999 року неподалік від Києва, його було поховано на центральній алеї Нового Байкового Цвинтаря в Києві.