Новини 2019-11-12 19:05

Українське МЗС відреагувало на засудження кримчан у «справі Хізб ут-Тахрір»

Сьогодні суд у РФ виніс вироки шістьом громадянам України.

У вівторок, 12 листопада, Міністерство закордонних справ України виступило із заявою через засудження в Росії шістьох фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір». Про це йдеться на сайті відомства.

 

«МЗС України висловлює рішучий протест російській стороні у зв’язку з неправомірним рішенням Південного окружного військового суду РФ про засудження громадян України Мусліма Алієва, Інвера Бекірова, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Рефата Алімова, Арсена Джеппарова за сфабрикованими звинуваченнями в участі у діяльності терористичної організації», - ідеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, кримським татарам інкримінують причетність до забороненої в Росії ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір». Їх затримали в лютому-квітні 2016 року в Ялті.

 

12 листопада Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Мусліма Алієва, Інвера Бекірова, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Рефата Алімова та Арсена Джеппарова до ув'язнення. Зокрема, Мусліма Алієва засудили до 19 років, Інвер Бекіров отримав 18 років, Емір-Усеїн Куку – 12 років, Вадим Сірук – 12 років, Арсен Джеппаров – 7 років і Рефат Алімов – 8 років. Вони відбуватимуть ці терміни в колонії суворого режиму.

схожі новини