Новини 2019-11-12 11:01

Від 7 до 19 років колонії. Суд у РФ виніс вироки шістьом кримським татарам

Фігуранти ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір" відбуватимуть терміни в колонії суворого режиму.

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону у вівторок, 12 листопада, засудив до ув'язнення в колонії суворого режиму шістьох фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір". Про це повідомляє "Крим. Реалії".

 

 

Згідно з рішенням суду, Мусліма Алієва засудили до 19 років ув'язнення, Інвер Бекіров отримав 18 років, Емір-Усеїн Куку – 12 років, Вадим Сірук – 12 років, Арсен Джеппаров – 7 років і Рефат Алімов – 8 років.

 

Як зазначається, підтримати засуджених кримчан на засідання приїхали більше сотні людей, також у суді був присутній представник міжнародної неурядової організації Amnesty International і генконсул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський.

 

Раніше російський прокурор просив загалом 98,8 років позбавлення волі для шістьох фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір": Мусліму Алієву – 20 років позбавлення волі, Інверу Бекірову – 20,6 років, Емір-Усеїну Куку – 15 років, Вадиму Сіруку – 15 років, Арсену Джеппарову – 13,6 років, Рефату Алімову – 14,6 років в'язниці.

 

Водночас адвокати, які беруть участь у захисті фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір", заявили клопотання про численні фальсифікації у матеріалах справи. 

 

У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону 8 листопада підсудні виступили з останнім словом.

 

Нагадаємо, обвинувачені у цій справі були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір". 

схожі новини