Новини 2019-10-31 09:51

Умови утримання Сервера Мустафаєва у російському СІЗО є тортурами - адвокат

За словами Лілі Гемеджі, фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" і ще одного заарештованого утримують у камері площею чотири квадратних метри.

Умови утримання координатора "Кримської солідарності", фігуранта другої Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Сервера Мустафаєва в СІЗО Краснодару (Росія) - це "тортури". Про це 30 жовтня заявила адвокат Мустафаєва Ліля Гемеджі, передає Крим.Реалії.

 

За словами Гемеджі, Сервера Мустафаєва і ще одного заарештованого утримують у камері загальною площею чотири квадратних метри.

 

"Вчора (29 жовтня – ред.) я відвідала в СІЗО Краснодара свого підзахисного Сервера Мустафаєва. Умови утримання Сервера нелюдські, згідно з європейською конвенцією з прав людини – умови тортур. Камера, в якій перебуває мій підзахисний – чотири квадратних метри. Після мого попереднього відвідування Сервер утримується там не один, до нього помістили ще одного слідчо-заарештованого, і, відповідно, на кожного з них припадає по два квадратних метри, це з урахуванням встановлених ліжок, з урахуванням так званого санвузла, причому не огородженого, з урахуванням раковини, і столика, на якому вони повинні обідати", – розповіла адвокат.

 

З'ясувалося, підкреслила Гемеджі, що за документами Сервер перебуває в транзитній камері, в камері загального тримання, а фактично його тримають в іншій камері.

 

"Сервер написав три скарги на начальника СІЗО Краснодара. Ми розглядаємо це як один із елементів тиску, який почався в СІЗО Сімферополя. З огляду на правозахисну діяльність Сервера і його знання, це спроба ізолювати його від людей, яким він може допомагати. На сьогодні невідомо, коли його етапують в Ростов-на-Дону", – зазначила адвокат.

 

Як повідомлялося, Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає від російської влади поліпшити умови утримання фігурантів Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір".

схожі новини