Новини 2019-10-16 10:55

Денісова вимагає покращити умови утримання фігурантів Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір"

За інформацією українського омбудсмена, усі утримувані громадяни України мають проблеми зі здоров'ям, які вимагають негайного вирішення.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає від російської влади поліпшити умови утримання фігурантів Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір". Про це вона написала 15 жовтня у Facebook, коментуючи зустріч із рідними арештованих, адвокатами та правозахисниками.

 

Денісова повідомила, що перевезення фігурантів справи відбувалося частково у "склянках" – закритих маленьких металевих клітках, обладнаних в автозаках, а частково в спецпоїзді. За її даними, "була відсутня вентиляція, доступ до свіжого повітря, туалету, а також не забезпечувалося достатнє харчування і не надавалася можливість для здійснення релігійних обрядів".

 

"Є інформація щодо умов утримання громадян України у місцях несвободи: учасникам справи через день дають їжу зі свининою, таким чином вони харчуються через день. У місці несвободи в Ростові наші громадяни перебувають у напівспецблоці, під постійним відеоспостереженням, по одному в приміщенні. У Краснодарському СІЗО – перебувають в окремих приміщеннях і спецблоці з гнилою дерев'яною підлогою, огородженими туалетами і холодною водою, яку систематично відключають. На цьому етапі не приймають посилки, передачі утримуваним, тому відсутня можливість передати їжу і необхідні речі", – написала Денісова.

 

За інформацією українського омбудсмена, усі утримувані громадяни України мають проблеми зі здоров'ям, які вимагають негайного вирішення. Зокрема, серед них є людина з інвалідністю, яка потребує спеціалізованої медичної допомоги.

 

"Вважаю, що вищевказані факти є порушення норм міжнародного права – Конвенції про захист прав людини і основних свобод, а саме: ст. 3 Заборона катування, ст. 5 Право на свободу та особисту недоторканність, ст. 6 Право на справедливий суд, ст. 9 Свобода думки, совісті і релігії", – йдеться в повідомленні.

 

Денісова повідомила, що "терміново звертається до Уповноваженого з прав людини в Росії Татьяни Москалькової і Голови Ради при Президентові Росії з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова вжити термінових заходів для відновлення прав громадян України".

 

"Також звертаюся до міжнародного співтовариства з проханням надати підтримку і взяти участь представників відповідних інститутів 29 жовтня 2019 року в першому судовому засіданні і наступних у справі другої бахчисарайської групи "Хізб ут-Тахрір", – додала Денісова.

 

Як повідомлялося, фігурантів другої Бахчисарайської групи "справи Хізб ут-Тахрір" Сервера Зекірьяєва і Мемета Бєлялова етапували у СІЗО №1 Ростова-на-Дону.

схожі новини