Новини 2011-05-29 12:23

Президент Латвії розпустив парламент

Президент Латвії Валдіс Затлерс ввечері в суботу, 28 травня, під час прямого звернення до народу щодо ситуації в країні заявив про розпуск Сейму.

“Головним завдянням було відкинути усе, що лежить у корінні недовіри суспільства до влади, але це не було зроблено. Голосування у четвер показало серйозний конфлікт між законодавчою і судовою владою. Сейм виявив неповагу до суду. На жаль, це відбулося уперше. Ми бачимо, що Сейм добре почувається у атмосфері брехні”, - сказав Затлерс.

Президент прийняв рішення розпустити сейму, який пропрацював лише 7 місяців з моменту обрання, після рішення Сейму заборонити Бюро по боротьбі з корупцією проводити обшук в будинку депутата парламенту Айнара Шлесерса.

Про своє рішення  Затлерс має поінформувати Центральну виборчу комісію, яка не раніше ніж через місяць, але не пізніше ніж через два місяці, має організувати проведення референдуму з питання про розпуск Сейму.

Якщо більшість учасників референдуму проголосують «за», протягом наступних двох місяців мають відбутися дострокові вибори.

При негативному результаті народного волевиявлення свою посаду втрачає сам президент. Термін повноважень  Затлерса і так закінчується 7 липня.

схожі новини