Новини 2011-05-26 18:26

У ЄС думають над виробленням єдиної "європейської ідентичності"

У київській книгарні «Є» 25 травня відбулася відкрита лекція Жані Пелабе «Європейський Союз перед проблемою мультикультуралізму».

Європейський Союз зараз - це не лише політичне утворення. Він став ще й культурним проектом. Одна з проблем, яка постала перед новою спільнотою - це питання об’єднання різних ідентичностей. Концепція мультикультуралізму передбачає вироблення єдиної «європейської ідентичності», яка би грунтувалася на інтеграції та взаємозбагаченні різних культур.  Але часто при визначенні європейськості з’являється острах гомогенізації, тоді як насправді різноманіття є однією з неодмінних рис цієї нової ідентичності.

Жані Пелабе наголосила: необхідно визнати існування різних поглядів на європейськість і спосіб належності до Європи серед різних меншин.  Дефіцит легітимації європейської інтеграції тісно пов”язаний із дефіцитом ідентифікації серед різних етнічних і культурних груп. Вирішення цієї проблеми сприятиме як демократизації Європейського Союзу, так і формуванню «європейської ідентичності».

Жані Пелабе – філософ за освітою, дослідниця Центру політичних досліджень при Університеті політичних наук у Парижі (Sciences Po, Paris).

Працювала в університеті Сорбонна, Монреальському університеті, Оксфордському університеті, Університеті вільних наук у Брюсселі та в Люксембурзькому університеті.

Займається дослідженням процесів інтеграції, концептів політичної спільноти та «життя разом» у плюралістичних демократичних спільнотах; зокрема, її праці присвячено спільноті Європейського Союзу.

Лекція відбулася у рамках спільного проекту книгарні та Французького інституту в Україні «Європейський досвід: Франція» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

схожі новини