Новини 15:19

ОБСЄ зафіксувала на Донбасі російську техніку з захистом від ядерного удару

Мова йде про інженерну машину розгородження (ІМР-3), яка надійшла на озброєння Збройних сил РФ у 1999 році.

На тимчасово окупованому Донбасі зафіксовано присутність нового типу російської військової техніки, яка використовується при наступі і має захист екіпажу на випадок ядерного удару. Про це у понеділок, 12 серпня, повідомляє міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm.

 

"7 серпня 2019 року було опубліковано черговий звіт СММ ОБСЄ, який містить інформацію, що надійшла станом на 6 серпня 2019 року. У звіті сказано, що БПЛА СММ дальнього радіусу дії виявив 1 інженерну машину розгородження (ІМР-3) і 14 БМП-1 поблизу н. п. Круглик (65 км на південний захід від Луганська)", - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, у 2017 році на сайті російської ТРК “Звєзда” вийшла стаття, в якій ІМР-3 назвали російським “термінатором”, якому нібито немає рівних при наступі, а екіпаж машини захищений навіть на випадок техногенної катастрофи.

 

ІМР-3 надійшла на озброєння ЗС РФ у 1999 році. Серійне виробництво було організоване на ВАТ «НПК «Уралвагонзавод» (м. Нижній Тагіл).

 

"ІМР-3 створена на базі танка Т-90, призначена для забезпечення просування військ та виконання інженерних робіт в зонах з високими рівнями радіоактивного зараження місцевості", - інформує спільнота.

 

Як уточнюється, екіпаж, вузли та агрегати всередині машини захищає система, яка у 6 разів ослаблює проникаючу радіацію ядерного вибуху і у 120 разів – гамма-випромінення радіоактивно зараженої місцевості.


У систему життєзабезпечення екіпажу входять пристрої кип’ятіння води та розігрівання їжі, а також збору та зберігання відходів життєдіяльності, що дає змогу виконувати бойові завдання, не виходячи з машини впродовж трьох діб. Також машина має можливість самоокопування, час якого становить 12-30 хвилин, наголошують волонтери спільноти.

 

За їхніми даними, машина має ножовий колійний мінний трал з електромагнітною приставкою, який дає змогу ІМР-3 самостійно долати мінні поля з протигусеничними чи протидонними мінами, оснащеними контактними чи неконтактними магнітними підривниками.

 

Зазначається, що дистанційна керована зенітно-кулеметна установка калібру 12,7 мм, змонтована на башті, яка захищає екіпаж від нападу з повітря, веде боротьбу з легкоброньованими наземними цілями і живою силою супротивника. Також у машині є термодимова апаратура для постановки димової завіси.

 

"Інженерна машина розгородження ІМР-3 – це відносно новий тип техніки, який стоїть на озброєнні ЗС РФ з 1999 року. На озброєнні ЗС України він ніколи не знаходився, тому це чергова ознака постачання озброєння та військової техніки Російської Федерації в зону бойових дій на Донбасі", - підсумовують волонтери.

 

За даними InformNapalm, загалом на Донбасі зафіксовано вже більше 50 типів озброєння та техніки РФ, яка не могла стати трофейною і є прямим доказом участі РФ у війні проти України.

 

Як повідомлялося, волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm отримали у своє розпорядження відеодокази присутності сучасного російського комплексу радіорозвідки "Торн" на окупованому Донбасі.