Новини 2019-07-24 11:03

Антимонопольний комітет відкрив ще одну справу проти облгазів Фірташа

Мова йде про 18 акціонерних товариств, головою наглядової ради яких був призначений громадянин Великої Британії Девід Етоні Ховард Браун.

Антимонопольний комітет почав розгляд справи про порушення 18 облгазами закону про економічну конкуренцію в зв'язку з призначенням Девіда Ентоні Ховарда Брауна головою наглядової ради без отримання дозволу з боку комітету. Про це 23 липня повідомляє прес-служба АМКУ.

 

Повідомляється, що це кадрове рішення дає підстави вважати, що зазначені товариства можуть бути єдиним суб'єктом господарювання.

 

"Зазначені концентрації можуть мати негативні наслідки у вигляді монополізації товарного ринку, зловживання монопольним (домінуючим) становищем, обмеження конкуренції шляхом істотного обмеження конкуренції на всьому ринку чи в значній його частині. Зазначені концентрації без дозволу відбулися на ринку розподілу природного газу місцевими (локальними) газорозподільними системами", - відзначили в комітеті.

 

Йдеться про "Сумигаз", "Запоріжгаз", "Чернігівгаз", "Дніпропетровськгаз", "Львівгаз", "Хмельницькгаз", "Криворіжгаз", "Тисменицягаз", "Миколаївгаз", "Київоблгаз", "Івано-Франківськгаз", "Рівнегаз", "Дніпрогаз", "Закарпатгаз", "Чернівцігаз", "Харківміськгаз", "Житомиргаз", "Харківгаз", що входять до групи РГК Дмитра Фірташа.

 

Нагадаємо, Міністр юстиції Австрії Клеменс Яблонер 16 липня погодив екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа до США.

 

Як повідомлялося, питання видачі українського олігарха Дмитра Фірташа, якого правоохоронці у США звинувачують у корупції,  перебувало на розгляді зовнішньополітичного відомства Австрії, яке сформулює міністерству юстиції свою офіційну позицію.

 

Зауважимо, у разі екстрадиції Фірташа до США там йому загрожує понад 80 років в’язниці з конфіскацією майна. 

 

Верховний суд Австрії дозволив екстрадицію Фірташа до США 25 червня.

схожі новини