Новини 2019-05-08 11:59

Захист політв'язня Бекірова заявив про фальсифікацію результатів експертизи

Експерти стверджують, що ДНК політв'язня знайдено на упаковці з патронами і вибухівкою.

В окупованому Криму провели експертизи у справі тяжкохворого політв'язня Едема Бекірова, який вже півроку перебуває в ув'язненні. Експерти стверджують, що його ДНК знайдено на упаковці з патронами і вибухівкою. Однак рідні Бекірова впевнені, що результати сфальсифіковані. Про це у середу, 8 травня, дочка політв'язня Елеонора Бекірова написала у Facebook.

 

"Балістична (вибухотехнічна) і біологічна (експертизи - ред.) на предмет, чи є на вилучених боєприпасах і вибухових речовинах відбитки мого батька і прихованого свідка (Меметова), встановили, що біологічна маса обох наявна... Однак біологічну масу у тата взяли ще в перший день до офіційного оголошення про затримання. В непроцесуальній обстановці, насильницьким шляхом, без присутності адвоката і понятих", - повідомила Бекірова.

 

За її словами, сліди біологічної маси виявлено на скотчі, яким були замотані боєприпаси і вибухові речовини, і мотузці, яка фіксувала рюкзак. Бекірова впевнена, що для фальсифікації використали біологічні матеріали, незаконно відібрані в день арешту.

 

"Звісно, адвокат і мій батько відразу висловили своє заперечення і незгоду з результатами цих експертиз. Все це несправедливо й абсурдно", - написала дочка ув'язненого.


Журналіст Антон Наумлюк у Facebook написав про те, що балістична і вибухотехнічна експертиза засвідчили: предмети, виявлені в сумці, яку, за версією слідства, Бекіров передав на зберігання якійсь людині, яка наразі виступає в ролі засекреченого свідка обвинувачення під ім'ям Карім Меметов, wt дійсно 12 кг тротилу і майже 200 патронів калібру 9 мм.

 

Однак на самих патронах і вибухівці ніяких слідів виявлено не було.

 

"Слину у Бекірова відбирали двічі: 12 грудня 2018 року в будівлі ФСБ по Криму і Севастополю при затриманні і 29 грудня в СІЗО Сімферополя. Це не було офіційною оперативно-розшуковою дією, проводилося невідомими в цивільному. Захист підозрює, що ці, незаконним чином отримані зразки ДНК Бекірова, виявилися на упаковці патронів і вибухівки. Порушувати цілісність речових доказів, як це було зроблено у справі Ісмаїла Рамазанова, якому патрони підкинули під час обшуку, слідство цього разу не стало", - зазначив Наумлюк.

 

Крім вищезазначених, була проведена також психіатрична експертиза, яка визнала Едема Бекірова осудним.

 

Нагадаємо, в окупованому Криму підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя у середу, 10 квітня, продовжив арешт політв'язню Едему Бекірову до 12 червня.

 

Раніше заарештований кримськотатарський активіст Едем Бекіров пройшов медобстеження в лікарні імені Семашка в окупованому Сімферополі, під час якого у політв'язня виявили ускладнення діабету і хвороби серця.

 

Попередньо кримськотатарського активіста Бекірова перевели з камери в медично-санітарну частину ізолятора.

 

Як повідомлялося, в окупованому Криму підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд у четвер, 7 лютого, продовжив арешт кримськотатарському активісту Едему Бекірову до 12 квітня.

 

Ззахист тяжко хворого політв'язня Едема Бекірова отримав "медичний висновок", в якому вказано, що стан здоров'я кримського татарина не є перешкодою для його тримання під вартою. Своєю чергою, стан здоров'я Бекірова різко погіршився.

 

Нагадаємо, 12 грудня працівники ФСБ Росії затримали Бекірова на адміністративному кордоні з Херсонською областю. 13 грудня російський окупаційний «суд» у Сімферополі незаконно арештував активіста на 1 місяць та 30 днів.

схожі новини