Новини 16:02

За два місяці бойовики порушили режим припинення вогню майже 500 разів - Наєв

Командувач ООС наголосив на необхідності негайного інформування світової спільноти про факти обстрілів збройними формуваннями РФ мирних населених пунктів України.

У п'ятницю, 19 квітня, в місті Краматорськ командувач Об'єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв провів зустріч з делегацією Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні на чолі з заступником Голови Місії паном Марком Етерінгтоном. Про це повідомляє прес-центр штабу ООС у Facebook.

 

 

Як зазначається, у ході зустрічі Наєв ознайомив членів делегації СММ ОБСЄ з результатами аналізу порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації та основними чинниками, що призвели до цього, фактами прихованого мінування ділянок місцевості, що несуть загрозу для мирного населення на тимчасово окупованій території. Також командувач навів численні випадки обстрілів та перешкоджань в роботі безпілотних літальних апаратів СММ ОБСЄ з боку російських окупаційних військ.

 

Також командувач повідомив, що з моменту їх останньої зустрічі з паном Марком Етерінгтоном 21 лютого поточного року представниками СММ ОБСЄ було зафіксовано 498 випадків порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації. Крім того, були встановлені 204 факти перешкоджання в роботі Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ з боку збройних формувань Російської Федерації, які обліковані з 21 лютого до цього часу.

 

 

"Генерал-лейтенант Наєв навів беззаперечні докази, що недопуски та затримки допуску СММ ОБСЄ з боку окупантів носять систематичний характер та свідчать про навмисне приховування російськими кураторами перегрупувань підрозділів та переміщення важких озброєнь збройних формувань Російської Федерації у порушення Мінських домовленостей", - йдеться у повідомленні.

 

Під час зустрічі українською стороною були наведені численні факти застосування противником безпілотних літальних апаратів типу "Орлан-10", маршрути польотів яких періодично співпадають (ідуть поруч) із спостережними польотами БПЛА ОБСЄ дальнього радіусу Camcopter S-100.

 

Як повідомляється, командувач Об'єднаних сил ще раз наголосив на необхідності негайного інформування світової спільноти, у щоденних звітах СММ ОБСЄ, про факти обстрілів збройними формуваннями Російської Федерації населених пунктів на підконтрольній уряду України території.

 

Нагадаємо, командувач Об'єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв поінформував делегацію США на чолі з представником комітету Сенату США з питань збройних сил і безпеки Джоні Ернст про поточну оперативну обстановку в районі проведення Операції об'єднаних сил на сході України та продемонстрував свідчення російської військової присутності на Донбасі.

схожі новини