Новини 2019-03-27 09:46

В окупованому Криму проходять масові обшуки у кримських татар, є затримані

Адвокатів, які прибули на місце обшуків, не пропускають російські силовики.

В окупованому Криму співробітники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії проводять не менше ніж 25 обшуків у будинках підозрюваних в участі в діяльності забороненої в Росії релігійної організації «Хізб ут-Тахрір». Слідчі заходи проводять у будинках, де живуть кримські татари. Про це у середу, 27 березня, повідомляє громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

 

 

 

Адвокатів, які прибули на місце обшуків, не пропускають російські силовики.

 

Зазначається, що обшуки проходять у селі Строгонівка Сімферопольського району, в мікрорайоні Кам'янка Сімферополя, селі Володимирівка Білогірського району Криму.

 

 

У ФСБ Росії підтвердили проведення обшуків у Криму, проте не назвали кількість підозрюваних та їхні прізвища.

 

За даними активістів, у мікрорайоні Кам'янка квартал, де проходить обшук, перекритий Росгвардією. Місцевих жителів не пропускають додому.

 

 

 

Наразі у мікрорайоні Кам'янка в Сімферополі російські силовики затримали кілька людей біля будинку місцевого жителя Рустема Шейхалієва. Спочатку співробітники російського МВС, які оточили мікрорайон, вимагали його жителів розійтися. Після отримання відмови сталася бійка, в результаті якої було затримано двох осіб -  Ескендера Мамутова і Еміля Зіядінова.

 

Крім того, окупанти відвезли в управління ФСБ Росії в Криму жителів Сімферополя Фархада Базарова, Різу Іззетова і Шабана Умерова.

 

Як повідомляли, у вівторок, 26 березня, о 9.10 ранку на адміністративному кордоні з окупованим Кримом на пункті пропуску "Каланчак" затримали активістів правозахисної організації «Кримська солідарность» Ремзі Бекірова і Руслана Сулейманова. Після багатогодинного утримання затриманих відпустили.

схожі новини