Новини 16:05

СММ ОБСЄ отримає нове обладнання для кращої фіксації обстрілів - Клімкін

Водночас міністр зазначив, що Україні важливо, аби країни ЄС і G7 послідовно продовжували тиснути на Росію.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін анонсував передання Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ на Донбасі нового обладнання, зокрема, камер спостереження. Відповідну інформацію міністр озвучив у середу, 16 січня, під час прес-конференції у Сєвєродонецьку.

 

"Сьогодні була дуже хороша дискусія щодо того, що потрібно для більш ефективної роботи ОБСЄ. Можу сказати, не вдаючись у деталі, оскільки ця інформація ще обробляється, що СММ отримає нове обладнання, нові камери, які набагато краще будуть фіксувати обстріли. ОБСЄ буде більш ефективно використовувати дрони", - сказав Клімкін.

 

За його словами, сторони також обговорили логіку ефективного патрулювання спостерігачами. "ОБСЄ просто фіксує, але те, що Росія і надалі дестабілізуватиме тут ситуацію, це ми прекрасно розуміємо", - сказав міністр. 

 

Клімкін зазначив, що Україні важливо, щоб ЄС і G7 дуже послідовно продовжували тиснути на Росію.

 

"Нам дуже важливо, щоб СММ врешті мала реальний доступ до території Донбасу, щоб кожен випадок, коли намагаються атакувати дрони ОБСЄ або їх збивають, засуджувався не лише політично, а й приводив до нових заходів тиску", - резюмував глава МЗС України.

 

Як повідомляли, у пунктах пропуску на кордоні з Російською Федерацією біля селищ Сєвєрне Донецької області та Ізварине Луганської області озброєні найманці російсько-окупаційних військ в черговий раз наказали патрулю Спеціальної моніторингової місії  ОБСЄ залишити зазначені райони. 

 

Своєю чергою, безпілотник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у неділю, 13 січня, зафіксував 21 танк (тринадцять Т‑72 і вісім Т‑64)  російсько-окупаційних військ в районі Тернового на схід від Донецька.