Новини 2019-01-16 09:46

Глави МЗС країн Балтії і Польщі закликали Росію звільнити українських моряків

Водночас міністри заявили, що необхідно забезпечити для кораблів України та інших держав вільний прохід через Керченську протоку згідно міжнародного права.

Міністри закордонних справ країн Балтії та Польщі засудили рішення Лефортовського суду в Москві про продовження арешту українських моряків. Про це у вівторок, 15 січня, повідомив прес-центр Міністерства закордонних справ Естонії.

 

Зокрема, міністри стурбовані ситуацією в Україні і підтвердили свою незмінну підтримку. Вони засудили судове рішення РФ щодо арешту моряків.

 

"Росія продовжує свою агресивну діяльність в Азовському морі щодо закріплення нелегальної анексії Криму, порушуючи суверенітет і територіальну цілісність України", - йдеться у повідомленні.

 

"Кораблі і їх екіпажі необхідно негайно звільнити, і забезпечити для кораблів України та інших держав вільний прохід через Керченську протоку згідно міжнародного права", - додали у відомстві.

 

Як повідомляли, Лефортівський районний суд Москви у вівторок, 15 січня, 20 українським морякам  продовжив термін перебування під вартою до 24 і 26 квітня. 

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

схожі новини