Новини 13:47

У Москві відмовилася розглядати справу українських моряків у військовому суді

У Лефортовському суді Москви триває засідання суду стосовно продовження терміну тримання під вартою полонених українців.

Лефортовський суд Москви відмовився передати розгляд клопотань про продовження арешту затриманим в Керченській протоці українським морякам до військового суду. Про це у вівторок, 15 січня, повідомив адвокат Микола Полозов, який захищає командира моряків Дениса Гриценко.

 

Адвокат зазначив, що захист моряків наполягав на тому, що вирішувати питання про продовження морякам терміну тримання під вартою має саме військовий суд, оскільки Київ вважає їх військовополоненими.

 

Як повідомляли, дипломати з Латвії, ЄС, США, Великої Британії, інших країн Балтії, Польщі, Чехії, Швеції та Данії у вівторок, 15 січня, приїхали на засіданні суду у Москві щодо українських моряків, захоплених РФ біля Керченської протоки.

 

Захоплені росіянами в районі Керченської протоки українські моряки відмовилися давати свідчення в суді країни-агресора. Невдовзі після цього слухання закрили від публіки на прохання обвинувачення. Судове засідання щодо продовження арешту захопленим українським морякам розпочалося в Москві у вівторок, 15 січня, о 09:30.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.