Новини 2019-01-15 11:20

Українські моряки відмовилися свідчити в московському суді

Полонені заявили, що не відповідатимуть на питання суду, які не стосуються установлення їхніх осіб.

Захоплені росіянами в районі Керченської протоки українські моряки відмовляються давати свідчення в суді країни-агресора. Про це із залу Лефортівського суду Москви повідомляють росЗМІ.

 

У вівторок у суді розглядають клопотання слідства про продовження морякам терміну утримання під вартою на 3 місяці, до 26 квітня. Засідання проходять у трьох різних залах одночасно, на лаві підсудних не опиняються більше чотирьох обвинувачених за раз.

 

У ході засідання про продовження арешту обвинуваченим Богдану Головашу, Сергію Попову, Андрію Шевченку й Володимиру Терещенку чоловіки заявили, що не відповідатимуть на питання суду, які не стосуються установлення їхніх осіб.

 

"На подальші запитання відмовляюся відповідати відповідно до статті 17 Женевської конвенції", – заявив кожен із них.

 

Невдовзі після цього слухання закрили від публіки на прохання держобвинувачення.

 

Як повідомляли, судове засідання щодо продовження арешту захопленим українським морякам розпочалося в Москві у вівторок, 15 січня, о 09:30.

 

Команда захисту військовополонених українських моряків, захоплених Росією в районі Керченської протоки,  виступала за відкриті судові засідання з допуском на них ЗМІ та всіх зацікавлених осіб. 

 

Водночас, російське слідство звернулося до Лефортовського суду Москви з проханням закрити від слухачів та ЗМІ судове засідання щодо продовження строку арешту українським морякам.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

схожі новини