Новини 19:00

У Порошенка заявили, що окупація Криму є загрозою для східного Середземномор’я та всієї Європи

За словами Луценко, "Північний потік-2" і "Турецький потік" можуть використовуватися РФ для розвідки в Балтиці та Чорномор’ї.

Представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що окупація Криму є загрозою для східного Середземномор’я і всієї Європи. Про це вона заявила під час зустрічей постійної делегації Ради у Парламентській Асамблеї НАТО з представниками ПА НАТО, послами держав при НАТО, керівниками управлінь.

 

 

"Окупація Криму вже давно перестала бути українською проблемою. Це загроза для східного Середземномор’я і всієї Європи. Анексований Крим перетворився на надпотужну військову базу, яка не має аналогів у Європі. Тут є всі види озброєнь. Між Кримом і Сирією налагоджено прямий зв’язок: вже чотири роки звідси поставляють зерно і воєнну техніку для режиму Асада", – наголосила вона.

 

Водночас Луценко заявила, з урахуванням зазначених викликів необхідно концентрувати зусилля і тісніше співпрацювати заради євроатлантичної безпеки.

 

За її словами, представники Альянсу висловлювали підтримку Україні.

 

"За просуванням реформ в Україні тут уважно слідкують і вітають наші здобутки на цьому шляху. Практичні програми по захисту нашого суверенітету і обороноздатності успішно реалізуються через трастові фонди. Разом з питаннями співпраці України і НАТО говорили про виклики, що стоять перед світом, Альянсом і нашою державою", – підкреслила член делегації в ПА НАТО.

 

 

Також вона додала, що закликала парламентарів через уряди своїх країн тиснути на Росію щодо звільнення українських моряків – військовополонених і захоплених кораблів.

 

"Сам акт агресії у Керченській протоці свідчить, що Росія і надалі порушуватиме норми міжнародного законодавства. Тому ми закликаємо наших партнерів запровадити національні санкції, як це зробила Литва", – відзначила Луценко.

 

Крім того, вона проінформувала, що захоплені росіянами платформи "Чорноморнафтогазу" використовуються для розміщення спецобладнання і ведення розвідки у водах Чорного моря.

 

"Є всі підстави вважати, що "Північний потік-2" і "Турецький потік" будуть використовуватись для розвідки в Балтиці та Чорномор’ї, а також можуть служити для розміщення засобів ураження. Країнам НАТО треба серйозно замислитись над ризиками, які несе будівництво "Північного потоку-2", – резюмувала представник Порошенка в парламенті.

 

Нагадаємо, 9 січня новопризначена голова делегації Оксана Юринець повідомила, що українська делегація вирушила до Брюсселю на засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО, у ході якої планують обговорити питання щодо утримання РФ українських моряків та кораблів, захоплених у Керченській протоці. 

схожі новини