Новини 2011-05-10 15:12

Держдума хоче заборонити «львівським націоналістам» працювати у Росії

Спікер Держдуми Росії Борис Гризлов доручив профільним комітетам підготувати заяву нижньої палати парламенту у зв'язку з поведінкою націоналістів під час святкування Дня Перемоги у Львові, а Ліберально-демократичну партію Росії закликає направити до парламенту України ноту протесту.

«Було б правильним доручити трьом комітетам у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками, з міжнародних справ і у справах ветеранів підготувати заяву у зв'язку зі свавіллям львівських націоналістів і завтра на пленарному засіданні його обговорити», - зазначив Гризлов 10 травня під час пленарного засідання.

«Будь ласка, колеги, підготуйте текст», - звернувся він до депутатів.

ЛДПР у свою чергу закликає Держдуму направити ноту протесту до парламенту України, заборонити відправляти грошові перекази в західну Україну і визнати персонами нон-грата приїжджих звідти на заробітки до Росії.

«... Держдума повинна розглянути питання і направити ноту протесту, якщо це можливо, до парламенту України Такі дії неприпустимі Держдума поставить себе в незручне становище, якщо спустить все на гальма», - додав депутат від ЛДПР Сергій Іванов, виступаючи від імені фракції на пленарному засіданні у вівторок.

Він запропонував заборонити грошові перекази з Росії до Західної України, зокрема в місто Львів, і визнати персонами нон-грата представників цього регіону, які приїжджають на заробітки до Росії.

«Ми вимагаємо, щоб особи, які приїжджають сюди заробляти і тим самим годувати своїх націоналістів, були визнані персонами нон грата», - стверджує Іванов.

Депутат запропонував також запросити на позачерговий «урядовий час» міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова.

«Генконсул побитий, вінок офіційний державний розірвали, розтоптали, а офіційна влада нічого не зробила для того, щоб цьому перешкодити. Причому вони знали, що ці провокації будуть», – сказав парламентарій.

Нагадаємо, 9 травня у російських дипломатів по дорозі на Пагорб Слави у Львові відібрали і розтоптали вінок, який генконсул Росії у Львові намір покласти на військовому кладовищі.

При цьому, як повідомляє кореспондент Тижня, представникам РФ вдалося покласти вінок до вічного вогню на Марсовому полі.

Зазначимо, що Олег Астахов став новим Генконсулом РФ у Львові у березні цього року. Він змінив на цій посаді Євгена Гузєєва.

Генконсул Російської Федерації у Львові Олег Астахов не звертався в міліцію і вважає інцидент з розтоптаним вінком образою всієї Росії.

схожі новини