Новини 2011-05-09 18:44

Наймасовіша хода до Дня Перемоги пройшла у Запоріжжі

Наймасовіша хода з нагоди 66-річчя перемоги у Другій світовій війні пройшла у Запоріжжі. А у Харкові, Сумах та Дніпропетровську пройшли паради військової техніки.

Участь у ході центральною вулицею Запоріжжя проспектом Леніна взяли близько 40 тисяч осіб.

Заходи почалися о 9:20 покладанням квітів на Алеї Бойової Слави біля мерії. У них взяли участь керівники міста, ветерани, народні депутати, а також представники Української православної церкви Московського патріархату.

У заходах також організовано взяли участь представники районів міста, старшокласники та студенти. Вони тримали прапори Комуністичної партії, СРСР, Партії регіонів, георгіївські стрічки.

Далі учасники пройшли парадом проспектом Леніна в супроводі духового оркестру міліції та автомобільної техніки часів ВВВ автомотоклубу "Фаетон" (Запоріжжя).

Разом з цим організатори повідомили, що значна частина приналежному клубу техніки відправилася в Київ для участі в параді.

Хода закінчилася на площі Леніна, де учасники провели урочистий мітинг, після закінчення якого, об 11:20 вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих у війні.

О 14:00 на честь свята відбулося відкриття реконструйованого парку Перемоги в Орджонікідзевському районі міста.

До 40 тисяч людей зібралися на урочистості з нагоди Дня Перемоги також у Севастополі, повідомляють правоохоронці. Вони зазначили, що правопорушень під час проведення святкових заходів допущено не було.

Разом з тим близько 20 тисяч осіб провели мітинг із нагоди Дня перемоги в Житомирі. У руках в учасників колони були державні прапори, червоні прапори і прапори політичних сил. Близько 10:00 на будинку Житомирської обласної державної адміністрації було вивішено червоний прапор Перемоги.

Стільки ж людей провели мітинг із нагоди Дня перемоги біля монумента Слави в Сумах. Тут, зокрема, відбувся парад військової техніки, у якому брали участь бронетранспортер і 3 ракетні установки.

Також паради пройшли у Харкові та Дніпропетровську.

Так, у Харкові у параді брала участь відреставрована військова техніка часів ВВВ: 4 мотоцикли М-72 з кулеметами, бронеавтомобіль БА-20, джип ГАЗ-67, ГАЗ М-1 і вантажівка-полуторка ГАЗ-АА.

В марші також брав участь парадний розрахунок курсантів Воронезького військового авіаційного інженерного університету під прапором Російської Федерації.

А у Дніпропетровську участь у військовому параді взяли близько 1 тисячі осіб. Очолив парад бойовий танк Т-34, який брав участь у Великій Вітчизняній війні та звільненні України від фашистів.

Останніми роками танк стояв на постаменті в Інгулецькому районі Кривого Рогу біля монумента Слави. У 2010 році було проведено його реконструкцію і відремонтовано ходову частину.

У Чернігові участь у ході з нагоди Дня перемоги взяло близько 7 тисяч осіб, у Луганську – 4 тисячі, у Тернополі – 8 тисяч, в Одесі, де з нагоди свята відкрили виставку військової техніки, - 4 тисячі, у Черкасах, де учасники ходи несли окрім червоних прапорів також портрет Леніна і два портрети Сталіна, - 15 тисяч, у Донецьку – 10 тисяч людей.

Крім того, близько 7 тисяч людей вийшли на ходу з червоними прапорами у Полтаві, 10 тисяч – у Миколаєві, близько 1 тисячі – у Чернівцях і стільки ж у Івано-Франківську, 1,5 тисяч – у Луцьку та близько 10 тисяч людей – у Сімферополі.

9 травня Україна відзначає перемогу у Другій світовій війні. У Києві з цієї нагоди відбулася урочиста хода Хрещатиком, участь у якій взяло керівництво держави.

схожі новини