Новини 12:39

Політвязень Балух призупинив голодування на час етапування

Український бранець Кремля має намір продовжити голодування після прибуття на місце відбування покарання.

Незаконно утримуваний у Росії український політ в’язень Володимир Балух вирішив призупинити голодування на час етапування до колонії, а після прибуття на місце відбування покарання знову відмовитися від їжі. Про це йдеться у зверненні Балуха до українців, яке оприлюднив на прес-конференції у Києві у вівторок, 9 жовтня, архієпископ Сімферопольський та Кримський УПЦ КП Климент.

 

"Використавши останній шанс, щоб віднайти в каральній систему окупанта бодай шпарину, де б жевріли паростки здорового глузду або натяку на честь, я вирішив припинити режим голодування. Намагатимусь зберегти себе в цьому оксюмороні, але в жодному разі не робитиму це за будь-яку ціну. Честь і гідність мого народу, відстояні на Майдані ціною життів Героїв Небесної сотні, вартують більше, ніж життя окремо взятого мене. Саме тому я не дозволю собі вживати їжу з рук окупанта і вдягнути його тюремну робу", - йдеться у зверненні.

 

Політв’язень звернувся із проханням, у разі смерті, вивезти його тіло з території окупованого Криму.

 

«Прошу виконати свою останню волю: у разі фізичної або психічної смерті не залишати моє тіло на окупованій території. Місце перебування тіла лишаю обрати своїй родині, — я б волів, щоб це була сільська місцина на березі Дніпра неподалік Києва», — написав Володимир Балух у своєму зверненні.

 

Як повідомлялося, 14 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що в анексованому Криму незаконно засудженого українського активіста Володимира Балуха в сімферопольському СІЗО сильно побили та "погрожують позбутися". 

 

Нагадаємо, 19 березня Балух оголосив безстрокове голодування, натомість 22 червня він оголосив сухе голодування. 

 

16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

5 липня  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.

 

3 жовтня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що Балух може клопотати про умовно-дострокове звільнення після рішення "суду"  про скорочення терміну ув'язнення в окупованому Криму. 

схожі новини