Новини 10:34

У США затримали росіянку за підозрою у шпигунстві

Росіянка намагалася проникнути в організації, що мають вплив на політику США з метою просування інтересів РФ.

У Вашингтоні затримали громадянку Росії Марію Бутіну, яку підозрюють у змові з метою роботи агентом Росії без попереднього повідомлення генеральному прокурору. Про це йдеться в офіційній заяві Мін'юсту США.

 

Так, Бутіна була арештована 15 липня 2018 року у Вашингтоні.

 

 

Зазначається, що 29-річна жінка з 2015 року до лютого 2017 року працювала за вказівкою "високопоставленого чиновника російського уряду". Його ім'я не називається, але в повідомленні зазначено, що цей чиновник раніше був членом парламенту РФ і пізніше став високопоставленим чиновником Центрального банку Росії, а з квітня 2018 року перебуває під санкціями Мінфіну США.

 

Зокрема, жінка з таким ім'ям, як і обвинувачена, Марія Бутіна, є членом правління загальноросійської організації "Право на зброю". У лютому 2018 року вона була в складі делегації, яка відвідала Національний молитовний сніданок - захід за участю Дональда Трампа. Водночас формуванням складу тієї делегації займався колишній віце-спікер Ради Федерації, а згодом заступник голови Центробанку РФ Алєксандр Торшин. Так, Торшин знаходиться у санкційному списку США.

 

 

 

За даними ФБР, Бутіна налагоджувала відносини з американськими політиками з метою "встановлення приватних, або обхідних каналів комунікації".

 

"Ці зв'язки могли бути використані Росією з метою втручання в процес прийняття рішень в США для просування російських інтересів", - йдеться у заяві.

 

Крім того, росіянка намагалася проникнути в організації, що мають вплив на американську політику з метою просування інтересів РФ.

 

Наголошується, що вона намагалася встановити контакти через американську Національну стрілецьку асоціацію (NRA).

 

Водночас вона здійснювала дану діяльність без офіційного розкриття факту, що вона виконує обов'язки агента російського уряду, як того вимагає американське законодавство.

 

"Немає ознак того, що пані Бутіна прагне вплинути або підірвати будь-яку конкретну політику чи закон в США, щоб сприяти кращим відносинам між двома країнами", - заявив адвокат  підозрюваної Роберт Дрісколл, передає AP.

 

За його словами, Бутіна перебувала у США за студентською візою та закінчила університет за спеціальністю "міжнародні відносини".

 

Відзначається, що максимальний термін покарання за таким звинуваченням - п’ять років позбавлення волі.  Наступне судове засідання відбудеться у середу, 18 липня.

 

Нагадаємо, влада США висунула звинувачення 12 працівникам російських розвідслужб. За словами заступника генпрокурора США Рода Розенстайна, йдеться про звинувачення, пов'язані зі зломом комп'ютерної системи Національного комітету Демократичної партії.