Новини 19:23

Адмірал: Чорноморський флот Росії в Севастополі буде завжди

Росія не відмовиться від своєї військово-морської бази в Севастополі, так само, як і не віддасть Курильські острови Японії. Про це заявив екс-командуючий Чорноморським флотом РФ адмірал Ігор Касатонов.

«2042 рік – не кінцева дата перебування ЧФ в Криму. Російський флот у Севастополі - назавжди! Як Росія не віддасть Курильські острови, так вона не віддасть і Севастополь! Якщо це місто який-небудь керівник російської держави вирішить віддати, він одразу ж втратить свою посаду. Його просто зметуть», - зазначив адмірал

«Росії тут потрібно проявляти більше активності. Необхідно технологічно забезпечувати корвети - нові кораблі XXI століття - зброєю XXI століття. Ці кораблі ЧФ отримає в першу чергу: відповідне рішення головнокомандувач Військово-морським флотом Росії ухвалив два роки тому. Постачання нових кораблів і систем озброєння можлива не тільки із Севастополя, ми можемо зосередити великі сили у Новоросійську, пропонує використовувати свої порти та Абхазія», - додав Касатонов.

За словами екс-командувача, перспектива розвитку Чорноморського флоту є у всіх військових стратегічних документах, де він фігурує як південно-західний напрямок.

«Всі загрози, з якими буде боротися флот, виникли не вчора. Вони лише посилилися останнім часом. Це питання глобального тероризму, загострення відносин між Ізраїлем та арабськими країнами, всі середземноморські конфлікти. Тобто це загрози, які розглядаються для Збройних сил Росії в цілому», - уточнив адмірал.

У той же час, він піддав критиці триваючу практику участі України у спільних навчаннях з НАТО.

«Ми негативно ставимося до цих навчань. Україна намагається загравати з НАТО, проводячи з ним військові навчання. Наше ставлення до таких фактів негативне», - заявивКасатонов.

Нагадаємо, 27 квітня виповнюється рік, коли були підписані «харківські угоди», згідно з якими Україною в обмін на 30% знижку на російський газ продовжила базування Чорноморського флоту до 2042 року.

27 квітня 2010 року з метою не допущення ратифікації цієї угоди в залі засідань Ради відбулося кілька бійок між депутатами від коаліції та опозиції, представники меншостей кидали яйця в Литвина, а також було підпалено димові шашки.

14 травня прокуратура Києва порушила кримінальну справу за ці дії проти Андрія Парубія та Юрія Гримчака. Справа була порушена за статтею 28 Кримінального кодексу (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) і 344 (втручання в діяльність державного діяча). Парубія уже неодноразово викликали на допит.

10 політичних партій проведуть мітинг 27 квітня з нагоди річниці ратифікації Харківського пакту Януковича-Медвєдєва про базування російських військ на території України до 2042 року.

Голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко заявив, що ця угода є не тільки загрозою суверенітету України, але і створює небезпеку терактів.