Новини 2018-04-02 10:05

Латвія затвердила перехід шкіл нацменшин на державну мову

Президент Латвії Раймондс Вейоніс зазначив, що діти зможуть вивчати предмети щодо нацменшин, а також вивчати значну кількість предметів рідною мовою.

Президент Латвії Раймондс Вейоніс 2 квітня оголосив про затвердження освітньої реформи, згідно з якою школи національних меншин переходять на навчання латиською мовою. Про це повідомляє прес-служба латвійського президента.

 

"Навчання в середній школі латиською мовою забезпечить однакові можливості для всієї молоді отримати якісну освіту і побудувати своє життя в Латвії, щоб тут навчатися і працювати. Це сформує більш згуртоване суспільство та сильну державу", - наголосив президент.

 

Крім того, президент Латвії також зазначив, що діти зможуть вивчати предмети щодо нацменшин,  а також вивчати значну кількість предметів рідною мовою.

 

Нагадаємо, 24 березня міністерство закордонних справ Росії заявило, що перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою є продовженням дискримінаційної політики "примусової асиміляції російськомовних".  

 

Раніше уряд Латвії схвалив поступове переведення на навчання загальноосвітніх закладах лише латиською мовою починаючи з 1 вересня 2019 року. Міністр освіти і науки Карліс Шадурскіс пообіцяв, що його відомство відповідально поставиться до виконання міжнародних зобов'язань щодо забезпечення освіти нацменшин і її розвитку, в тому числі забезпечивши необхідне фінансування навчальних закладів.

 

Як повідомлялось, Латвія підтримала освітню реформу в Україні. Міністр освіти і науки Латвії Карліс Шадурскіс під час зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним відзначив важливість створення передумов для учнівської молоді здобути необхідні знання державної мови.

схожі новини