Новини 2018-03-24 16:52

Росія звинуватила Латвію у дискримінації російськомовного населення

Дипломати РФ заявили, що перехід шкіл нацменшин Латвії на навчання державною мовою "ускладнює двосторонні відносини".

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою є продовженням дискримінаційної політики "примусової асиміляції російськомовних".  Про це повідомляється у коментарі департаменту інформації і друку МЗС РФ.

 

Зазначається, що Сейм Латвії прийняв поправки до закону про освіту, які передбачають поступовий перехід шкіл нацменшин на навчання державною мовою. Таким чином в 2022 році в усіх школах Латвії викладатимуть державною мовою.

 

Зокрема, дані дії латвійського уряду в Москві викликали невдоволення та обурення.

 

Водночас дипломати РФ заявили, що таке рішення не має нічого спільного з інтересами нацменшин та ігнорує масові протести російськомовної громадськості у країні.

 

Крім цього, в МЗС РФ звинуватили Латвію у продовженні дискримінаційної політики, яка спрямована на «примусову асиміляцію російськомовного населення".

 

"Офіційна Рига має усвідомлювати, що своїми недружніми кроками продовжує ускладнювати двосторонні відносини, і вся відповідальність за це повністю лягає на сторону Латвії", - додали в МЗС РФ.

 

Нагадаємо, уряд Латвії схвалив поступове переведення на навчання загальноосвітніх закладах лише латиською мовою починаючи з 1 вересня 2019 року. Міністр освіти і науки Карліс Шадурскіс пообіцяв, що його відомство відповідально поставиться до виконання міжнародних зобов'язань щодо забезпечення освіти нацменшин і її розвитку, в тому числі забезпечивши необхідне фінансування навчальних закладів.

 

Як повідомлялось, Латвія підтримала освітню реформу в Україні. Міністр освіти і науки Латвії Карліс Шадурскіс під час зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним відзначив важливість створення передумов для учнівської молоді здобути необхідні знання державної мови.