Новини 16:04

Путін радіє, що Україна хоче посприяти зміцненню російського рубля

Україна просить Росію перевести в рублі розрахунки за енергоносії. Про це повідомив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін, виступаючи в Держдумі.

«На пострадянському просторі рубль зміцнюється і зміцнюється. Сьогодні наші українські партнери просять, щоб ми перейшли до розрахунків за енергоносії в рублях», - зазначив прем'єр, виступаючи в Держдумі.

«Сподіваюся, що ми будемо зміцнювати національну валюту і зробимо її резервної для нашого регіону», - заявив Путін.

Він також зазначив, що 80% безготівкових розрахунків з Білорусією йде в рублях.

«Це не якісь ефемерні плани, ми рухаємося в цьому напрямку і реально добиваємося результату. Поступово, потихеньку. Курочка по зернятку клює - тук-тук», - додав він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що справедлива ціна на російський газ для України на сьогодні становить близько 200 доларів за 1 тис куб м.

Україна і Росія 19 квітня обговорювали можливість перегляду формули ціни на природний газ, що закріплена в контрактах Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" і російського "Газпрому".

Ціна на імпортний газ для України розраховується відповідно до формули щокварталу. Ціна природного газу для України в 1 кварталі 2011 року становить близько 264 доларів за тис куб м.

У міністерстві енергетики та вугільної промисловості не виключають, що будуть домагатися перегляду формули ціни на газ в судовому порядку.

А в "Газпромі" судових розглядів не бояться. Вчора голова правління монополії Олексій Міллер заявив, що спроба переглянути газові угоди в судовому порядку "абсолютно неконструктивна і безперспективна".

Раніше перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін заявив, що газові угоди 2009 року можуть бути поставлені під сумнів і в судовому порядку скасовані.

Однак, як заявив президент Віктор Янукович, українські суди неповноважні приймати рішення щодо дій представників Росії при укладанні газових контрактів з Україною в 2009 році.

Голова правління Альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик заявив, що скасувати газові угоди з Росією, укладені у 2009 році, можуть і українські суди.