Новини 2018-02-16 17:54

Меркель заявила, що будівництво "Північного потоку-2" не загрожує енергетичній безпеці Європи

Натомість прем'єр-міністр Польщі зазначив, що в результаті будівництва газопроводу буде підірвана роль України як транзитної країни для російського газу.

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель під час зустрічі з прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким заявила, що будівництво газопроводу з Росії до Німеччини "Північний потік-2" не ставить під загрозу диверсифікацію газопостачання Європи. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зазначається, що ФРН розглядає даний газопровід виключно як бізнес-проект, за допомогою якого російський газ буде доставлятися по дну Балтійського моря до Німеччини.

 

За словами канцлера, в польському Свіноуйсьце(місто в Західнопоморському воєводстві Польщі, - Ред.) побудований новий термінал зрідженого газу.

 

У свою чергу, прем'єр-міністром Польщі наголосив, що в результаті будівництва газопроводу "буде підірвана роль України як транзитної країни для російського газу".

 

"Варшава хоче, щоб Єврокомісія звернула на це увагу і прописала ситуацію з російсько-німецьким газопроводом в Третьому енергопакеті ЄС, надісланому на забезпечення рівної конкуренції і безпеки поставок на газовому ринку Євросоюзу", - йдеться у заяві.

 

Нагадаємо, 15 лютого прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький заявив, що російський газопровід "Північний потік-2" створить  напругу, яка може призвести до великої  російсько-української війни.

 

Раніше німецьке місто Штральзунд видало офіційний дозвіл на будівництво 55 кілометрів газопроводу "Північного потоку-2".

 

Додамо, 13 грудня президент Польщі Анджей Дуда на спільному брифінгу з президентом України Петром Порошенком у Харкові заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" несе загрози енергобезпеці ЄС. Президент Польщі також повідомив, що обговорював з Порошенком питання підтримки України шляхом інвестицій, які полягають у будівництві газопроводу-інтерконектора.

 

Як повідомлялось, у листопаді екс-глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Польща заохочує інші країни ЄС, зокрема, Хорватію відмовитися від поставок російського газу.  За його словами, Польща у своєму протистоянні побудові газопроводу "Північний потік-2" заохочує і інші держави. Він підтвердив намір Польщі відмовитися від продовження контракту на постачання російського газу, який закінчується в 2022 році.