Новини 2018-01-26 12:50

Будівництво «Північного потоку-2» зміцнить позиції Росії на українських територіях – глава МЗС Польщі

За словами Чупутовіча, країни не повинні постачати ресурси та співпрацювати з Росією.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» спричинить зміцнення позицій Росії на українських територіях. Про це повідомляє видання wnp.pl.

«Будівництво «Північного потоку-2» зміцнить позицію Росії перш за все по відношенню до України. Це не буде хорошою інвестицією  для нашої безпеки, яка може мати серйозні геополітичні наслідки у майбутньому», - зауважив очільник.

За його словами, польська сторона під час візиту до Берліну на минулому тижні представила досить вагомі контраргументи у справі будівництва російського газопроводу.

««Північний потік» дав можливість Росії здобути ресурси на модернізацію армії. Тут навіть Німеччина брала участь в модернізації цієї армії, будуючи у Росії підготовчі осередки для російських солдатів", – наголосив він.

Міністр зазначив, що «агресія РФ на Грузію, анексія Криму, агресія на Україну та ангажування у Сирії – це наслідки в геополітичних категоріях, й якщо країна постачає певні ресурси й співпрацює з Росією, тоді вона теж повинна нести за це відповідальність».

Нагадаємо, 13 грудня президент Польщі Анджей Дуда на спільному брифінгу з президентом України Петром Порошенком у Харкові заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" несе загрози енергобезпеці ЄС. Президент Польщі також повідомив, що обговорював з Порошенком питання підтримки України шляхом інвестицій, які полягають у будівництві газопроводу-інтерконектора.

Як повідомлялось, у листопаді екс-глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Польща заохочує інші країни ЄС, зокрема, Хорватію відмовитися від поставок російського газу.  За його словами, Польща у своєму протистоянні побудові газопроводу "Північний потік-2" заохочує і інші держави. Він підтвердив намір Польщі відмовитися від продовження контракту на постачання російського газу, який закінчується в 2022 році.

схожі новини