Новини 2018-01-20 21:57

Справа Балуха. Окупанти не надають медичної допомоги активістові, який перебуває в СІЗО

Адвокатка Ольга Дінзе, яка відвідувала Балуха, направила скаргу на рішення суду щодо запобіжного заходу.

Засуджений український активіст Володимир Балух наразі перебуває в СІЗО в Сімферополі, його стан здоров’я тяжкий, проте необхідної медичної допомоги ув’язнений не отримує. Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк.

 

За його словами, адвокатка Ольга Дінзе, яка відвідувала Балуха, направила скаргу на рішення суду щодо запобіжного заходу.

 

«Запобіжний захід домашній арешт був для нього найбільш оптимальним, якщо говорити про надання медичної допомоги, варіантом тримання. Суддя винесла рішення про те, що етапувати Балуха в колонію-поселення можна тільки під конвоєм, мотивуючи тим, що він нібито може спробувати уникнути покарання. При цьому, він, чекаючи на обвинувальний вирок, не робив спроб втекти з-під домашнього арешту, і ніяких підстав стверджувати це немає», – цитує Наумлюк слова адвоката.

 

Як повідомлялось, 16 січня в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів.

 

Нагадаємо, 4 серпня 2017 року Роздольненський суд окупованого Криму засудив Балуха до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму, а також зобов'язав виплатити штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, йому висунули звинувачення за статтею про незаконне придбання та зберігання боєприпасів. 24 жовтня Балуху продовжили термін арешту, таким чином він мав залишатися під вартою до 16 січня 2018 року. 29 листопада Верховний суд в окупованому Криму задовольнив апеляційну скаргу сторони захисту  Балуха і скасував рішення Роздольненського суду півострова про продовження його арешту до 16 січня. Однак 1 грудня Роздольненський районний суд відправив Балуха з СІЗО під домашній арешт. За інформацією Крим.Реалії, Балуху заборонили залишати житлове приміщення, спілкуватися зі свідками, користуватися Інтернетом та поштою.

схожі новини