Новини 16:16

У ПАРЄ розглянуть гуманітарні наслідки російської агресії на Донбасі

Зимова сесія відбудеться у січні.

На зимовій сесії ПАРЄ, яка відбудеться у Страсбурзі з 22 по 26 січня, розглянуть питання гуманітарних наслідків російської агресії проти України. Про це свідчить порядок денний сесії.

Крім того, буде обрано президента ПАРЄ, нового Комісара з прав людини, суддю Європейського суду з прав людини від Іспанії.

"Перед ПАРЄ виступатимуть кронпринцеса Данії, міністр закордонних справ Данії в якості головуючого у Комітеті міністрів Ради Європи, президент Вірменії, прем'єр-міністр Данії та президент Австрії", - повідомили у ПАРЄ.

Також вказується, що порядок денний сесії включатиме доповідь Моніторингового комітету по Боснії та Герцеговині, періодичний огляд цього комітету по Естонії, Греції, Угорщині та Ірландії, розгляд питань захисту регіональних мов та мов меншин, гуманітарні наслідки війни в Україні.

Генеральний секретар Ради Європи виступить перед Асамблеєю, Комісар з прав людини представить свій останній річний звіт про діяльність на 2017 рік.

У ПАРЄ в січні направлено три запити на дебати за такими темами: два з них стосуються ізраїльсько-палестинського мирного процесу та ролі Ради Європи в ньому, а третій - зростання антисемітизму, ісламофобії та ксенофобії в Європі.

Читайте також: У ПАРЄ вирішили обговорити питання щодо повернення РФ - документ

Нагадаємо, делегати ПАРЄ від 19 країн членів Ради Європи підписали жорстку декларацію «Захистити цінності Ради Європи і авторитет» щодо спроб повернути РФ в Асамблею без виконання Росією резолюцій ПАРЄ.

Як повідомлялося, 21 листопада постійний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи отримав запит на проведення незапланованих дебатів щодо зняття санкцій з РФ та відновлення їх участі у роботі асамблеї. 23 листопада Ар’єв заявив, що більшість в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) проти безумовного повернення делегації росіян.

схожі новини