Новини 2011-04-12 10:09

Справою Тимошенко тиснутимуть на Путіна

Порушення кримінальної справи проти Юлії Тимошенко може бути пов’язане з візитом до України прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна. Таку думку висловив політичний експерт Сергій Таран.

«Безумовно, порушення кримінальної справи – це одна з карт, які Україна викладає перед Путіним», - сказав Таран.

За його словами, наявність цієї справи теоретично може полегшити ведення переговорів України з Путіним щодо газових контрактів.

«Це буде яскравим виявом того, що Україна не задоволена цими газовими домовленостями, і будь-якою ціною намагається їх переглянути», - пояснив Таран.

Водночас, він запевнив, що у Путіна великі очікування на візит до України.

«Путіну потрібні перемоги в Україні. Це було б дуже важливо не лише для зовнішньої політики Росії, а й для російського внутрішньополітичного ринку. Адже незабаром у Росії будуть вибори, у яких Путін може взяти участь у якості кандидата у президенти. Тому він очікує отримати в Україні економічні проекти, які б підтвердили, що він може вирішувати питання з Україною, і Україна далеко не відходить від Росії», - сказав Таран.

На його думку, це може бути продовження об’єднавчих зусиль в авіапромі та енергетичні проекти. 

Нагадаємо, 11 квітня перший заступник генпрокурора Ринат Кузьмін заявив, що ГПУ порушила ще одну кримінальну справу щодо Юлії Тимошенко. «Порушено кримінальну справу відносно екс-прем'єра за перевищення влади і службових повноважень при укладанні газових контрактів у 2009 році», - сказав він.

Як відомо, 12 квітня очікується візит прем’єр-міністра Російської Федерації Володимира Путіна в Україну. За інформацією ЗМІ, під час візиту Путін переконуватиме Київ в необхідності вступу в Митний союз Росії, Білорусії і Казахстану, замість зони вільної торгівлі з ЄС.