Новини 16:11

"Справа Курченка". Суд конфіскував нафтопродукти на суму понад 800 млн грн

У ГПУ повідомили, що паливо надійшло до України для реалізації, без сплати митних платежів.

У рамках розслідування схем Сергія Курченка, Київський районний суд Одеси ухвалив рішення про спецконфіскацію близько 100 тис. тонн нафтопродуктів на суму понад 800 млн грн. Про це в понеділок, 13 листопада, повідомила прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган.

"Завдяки спільно вжитим заходам Прокуратура Одеської Області, ГУ Нацполіції в області, Управління СБУ в області та ГУ ДФС в Одеській області у рамках розслідування кримінального провадження за рішенням суду застосовано спеціальну конфіскацію близько 100 тис. тонн нафтопродуктів", – написала вона.

Наголошується, що паливо надійшло до України для реалізації, без сплати митних платежів.

"Враховуючи, що під час розслідування судом надано дозвіл на реалізацію арештованого палива, вироком суду застосовано спецконфіскацію щодо всіх цих нафтопродуктів або коштів, отриманих від їх реалізації, у тому числі нарахованих на них відсотків", – зазначила Сарган.

За її словами, частина конфіскованого палива перебуває на нафтобазах. Крім того, від реалізації частини нафтопродуктів до бюджету у вигляді податків вже сплачено понад 300 млн грн, на рахунках банківських установ перебуває більш ніж 100 млн грн, на які нараховано понад 13 млн грн відсотків тощо.

Нагадаємо, Курченко перебуває в міжнародному розшуку з березня 2014 року. Він фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка протягом 2010 – 2014 рр. вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі скрапленим газом. Зокрема, Курченко організував незаконне заволодіння видобутого ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта" скрапленого газу на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижче ринкових, нібито для потреб населення. У той же час фактично скраплений газ членами злочинного угруповання надалі реалізовувався підконтрольними Курченку суб'єктами за ринковими цінами на території України.

У липні ГПУ ініціювала досудове розслідування по справі Курченка.