Новини 2011-04-06 17:03

УГКЦ: Ми молимося, щоб біля Патріаршого Собору не збудували базар

Священики Української греко-католицької церкви моляться та консультуються з юристами, аби не допустити облаштування ринку біля Патріаршого Собору Воскресіння Христового в Києві. Про це в коментарі Тижню заявив отець Любомир Яворський.

«Церква не є знаряддям, яким можна маніпулювати для збирання люду для протестування проти будівництва того чи іншого об'єкту. Будь-які наші дії будуть відбуватися в правовій площині. Крім того, в церкві є священик, який постійно молиться за позитивне вирішення цієї проблеми. Також нас консультують правники і наші дії, сподіваюся, будуть результативними», – зазначив він.

Як розповів священик, УГКЦ неодноразово зверталася до київської влади з проханням виділити цю землю для будівництва освітньої школи, проте чиновники стверджували, що там взагалі нічого не можна будувати.

«Основним аргументом було те, що неможливо виділити цю землю, розташовану ближче 100 метрів до ріки, проте на сьогодні ми можемо спостерігати недотримання цієї вимоги –- будівельні роботи ведуться в межах 50 м від ріки. Пізніше нам повідомили, що цю територію вже орендувала приватна фірма «Терра Капітал». Вона хотіла побудувати там торговельно-розважальний центр. У 2008 році ми звернулися до тодішнього президента Віктора Ющенка, і він своїм указом заборонив будувати розважальні заклади, об'єкти грального бізнесу біля культових будівель, зокрема біля кафедрального собору УГКЦ», – зазначає отець.

За його словами, цього указу ніхто не відміняв, проте нині забудовник хоче побудувати там ринок.

Наразі через протести мешканці того району будівництво ринку призупинено.

До речі, за повідомленням прес-служби УГКЦ, своє клопотання щодо оренди землі для будівництва розважального центру ТОВ «Терра Капітал» подало 12 лютого 2005 року (у ЗМІ була інформація, що його власники є росіянами). Його погодив тодішній мер Києва Олександр Омельченко.

Зроблено це було всупереч Закону України «Про оренду землі», який передбачає, що «у разі надходження двох або більше заяв на оренду однієї і тієї самої земельної ділянки, що перебуває в державній або комунальній власності, відповідні органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування проводять аукціон або конкурс щодо набуття права оренди земельної ділянки, якщо законом не встановлено інший порядок». Відповідна вимога виписана і в положенні «Про порядок надання земельних ділянок у користування в м. Києві».

Незважаючи на це, Київрада одноосібно дала згоду на виділення «Терра Капітал» 3,0785 га землі за 23,275 млн гривень.

схожі новини