Новини 20:12

У Житомирській області археологи виявили масове поховання жертв більшовицького режиму

Ідеться про останки 129 людей зі слідами механічних пошкоджень, що свідчать про смерть в результаті ударів тупими і гострими предметами.

В урочищі Великий Шумськ у Житомирській області працівники археологічної експедиції історико-патріотичного об’єднання “Пошук” виявили масове поховання людей, закатованих більшовиками в 1919-1921 роках. Про це повідомляє видання "Житомир.Life".

Згідно з повідомленням, наразі вже виявили останки 129 людей зі слідами механічних пошкоджень, що свідчать про смерть в результаті ударів тупими і гострими предметами. Фахівці Житомирського обласного архіву вже знайшли документи, які підтверджують початкову робочу версію про причетність до нелюдського знищення мирного населення членів більшовицьких "продзагонів" часів "воєнного комунізму".

Читайте також: Чому в Кремлі замовчували голод 1921 року в Україні?

«У період 1919-1921 років політика більшовиків була проста: забрати в селян і віддати робочим. Під час становлення радянської влади в Україні більшовики відправили так звані "продзагони", основним завданням яких був збір провіанту для армії. Відповідно до тих документів, які вдалося знайти нашим архіваріусам, представників цих "продзагонів" присилали з Поволжя. Тож їм не було різниці кого вбивати – жінок чи дітей. Головне – виконати план. Основним завданням у них було вилучення зерна у населення», – розповів представник Житомирської обласної організації "Пошук" Андрій Савчук.

Савчук пояснив, чому людей вбивали без єдиної кулі.

«Мабуть тому, що «продзагони» були набрані із представників неслов’янських народів з території Росії та відрізнялися особливою жорстокістю при виконанні поставлених завдань. Майже на всіх черепах, які ми знайшли, присутні механічні прижиттєві пошкодження різними металевими предметами. Саме вони й призвели до смерті. Людей просто забивали сокирами, шаблями, кололи штиками", – розповів пошуковець.

Убитих селян поховали в старому окопі часів Першої світової війни неподалік старої школи. Після цього жодних згадок про них не було. Не було й інформації про якісь бої на території Шумська, тож версія залишається одна – масові вбивства мирного населення більшовиками.

"Про це взагалі ніхто не знав. Якби не випадок, то люди лежали б там ще невідомо скільки часу. Скільки їх поховано – поки що невідомо. Думаю, немало. За нашою інформацією, ці люди не були жителями самого Шумська. Швидше за все - це мешканці навколишніх сіл, адже старожили, які в той час мешкали у селищі, таких подій не пам’ятають", – наголосив Савчук.

Також повідомляється, що рештки тіл планують перепоховати на території Житомирського району, але перед тим пошуковикам доведеться знайти безліч архівних документів та підтвердження вищезгаданих трагічних подій на території Великого Шумська.

Нагадаємо, в серпні в Івано-Франківську під час прокладання електричного кабелю поруч із центральним міським озером виявили масове поховання з останками щонайменше 50 людей.

схожі новини