Новини 20:48

Київрада заявляє про повну підтримку курсу Попова

Лідери фракцій у Київській міській раді заявляють про готовність підтримувати Київську міську державну адміністрацію.

Так, зокрема, голова фракції «БЮТ-Батьківщина» Тетяна Меліхова висловила думку про те, що в голови Київміськадміністрації Олександра Попова вже є більшість у Київраді, навівши як приклад фактично одноголосні голосування за ліквідацію райрад, прийняття міськбюджету-2011.

«Ну, я вважаю, що Олександр Павлович (Попов) якось не зорієнтувався в ситуації, що відбувається в Київраді, і його радники не зовсім ефективні, адже більшість у нього є. Адже саме більшість проголосувала за ліквідацію райрад, бюджет Києва та інші рішення. Це хіба не більшість. В Олександра Павловича не просто 2/3, а всі 80%», - прокоментувала Меліхова заяву Попова про наміри створити більшість у Київраді.

З колегою погодився і голова фракції «Республіка Київ» Денис Москаль.

«Більшість і так є й не потрібно створювати, потрібно просто системно працювати з депутатським корпусом, якщо так можна вжити слово більшість. Але я б сказав не більшість, а весь депутатський корпус готовий працювати разом з адміністрацією, щоб витягнути Київ зі складної ситуації. У кожній фракції якщо не 100% депутатів, то приблизно стільки, які готові працювати разом із КМДА», - зазначив Москаль.

Співголова Блоку Леоніда Черновецького Алла Шлапак також висловила думку про те, що депутатський корпус працює системно і підтримує адміністрацію, разом з цим зазначивши, що якщо говорити про більшість саме Попова, те це можливо тільки у разі його перемоги на виборах.

«Не в Попова є більшість, а всі здорові рішення в міськраді - не виникає проблем з їх голосуванням, і ми це постійно демонструємо. Київрада - робочий орган. Те, що стосується бажання Попова сформувати більшість - йому треба спочатку виграти вибори. Поки він не виграв вибори, його наміри із цього приводу не можуть бути здійснені», - вважає Шлапак.

Крім того, лідери фракцій прокоментували вчорашній інцидент із голосуванням за відставку секретаря Київрада Олеся Довгого.

Так, на думку Шлапак, своїм голосуванням з цього питання депутати висловили свою думку (за відставку Довгого проголосували за 28 депутатів, проти - 54).

«Учора було голосування. Воно не набрало і третини голосів. Депутати свою думку висловили, а він (Попов) має діяти в рамках своїх повноважень», - підсумувала Шлапак.

Москаль, у свою чергу, повідомив Українським Новинам, що «Республіка Київ» не голосувала за відставку Довгого, тому що цього питання не було на порядку денному, а фракція не голосує за питання, яких немає в порядку денному.

Також Москаль зазначив, що Попов не звертався до депутатського корпусу із проханням підтримати цю ініціативу.

«Попов цього не просив (підтримати ініціативу про відставку Довгого). Він не звертався до депутатів. Він сказав: «керівники Київради мають відповісти, піти у відставку». Але от Попов не говорив: «Я прошу депутатів проголосувати», він не порушував питання на голосування. Фракція не брала участь у голосуванні. Питання не обговорювалося на фракції і фракція голосує тільки за тими питаннями, які є на порядку денному», - сказав Москаль, відповідаючи на запитання про те, чи голосувала фракція за питання відставки Довгого.

Голова «БЮТ-Батьківщина» повідомила, що фракція голосувала за відставку Довгого разом із Блоком Віталія Кличка, але зазначила, що, на її думку, звільнення Довгого не змінить ситуацію, яка склалася в Київраді.

На думку Меліхової, щоб змінити ситуацію в міськраді необхідні вибори.

Як повідомлялось, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов виступає за зміну керівництва Київської міської ради.

Попов підкреслив, що він розраховує на формування в Київраді більшості для реалізації конкретних перспектив.

Крім того, Попов висловив думку про те, що керівництво Київради, у тому числі голови депутатських фракцій і секретар міськради, мають провести самооцінку і визначитися щодо того, як вони мають працювати далі.

Київрада відмовилася прийняти відставку свого секретаря Олеся Довгого.