Новини 17:45

МЗС висловило протест Росії через заборону судноплавства у Керченській протоці

Україна нагадала, що будівництво мосту є незаконним, а заборона руху суден порушує міжнародне право.

МЗС України висловило протест у зв’язку з запровадженням Російською Федерацією заборони судноплавства через Керченську протоку протягом серпня та вересня 2017 року, пов’язаної з будівництвом мосту. Про це йдеться в заяві МЗС.

Відомство наголошує на протиправності таких дій.

"Будівництво мосту через Керченську протоку є незаконним відповідно до міжнародного права, оскільки Україна, як прибережна держава по відношенню до Кримського півострову, не надавала згоду на таке будівництво. Викликає глибоке занепокоєння також негативний вплив, який будівництво може завдати навколишньому середовищу та навігації через протоку. Запровадження Російською Федерацією в односторонньому порядку обмеження на морське судноплавство через Керченську протоку є черговим грубим нехтуванням Російською Федерацією нормами міжнародного права", - ідеться в повідомленні.

МЗС надіслало російській стороні відповідну ноту протесту.

Зазначимо, Росія заборонила рух суден у Керченській протоці в середу з метою безпеки мореплавання під час проведення морських операцій під час будівництва моста на окупований півострів.

Як повідомлялось, слідчі Прокуратури Автономної Республіки Крим проводили розслідування за фактом порушення правил екологічної безпеки під час будівництва транспортного переходу до півострова Крим через Керченську протоку. У прокуратурі зазначили, що різка зміна хімічного складу води стане причиною загибелі багатьох живих організмів. Також у Мін'юсті повідомили, що в Україні готують судові позови проти РФ через збитки, завдані будівництвом Керченського мосту. 

схожі новини