Новини 2017-07-31 23:43

У МЗС жорстко відреагували на закон, що спрощує порядок набуття українцями громадянства РФ

У відомстві закликали громадян України не піддаватися на подібні провокації й застерегли від здійснення поїздок до Російської Федерації.

Міністерство закордонних справ України назвало спрощене отримання українцями громадянства Росії «свідченням повної зневаги до міжнародного права і суверенітету інших держав». Про це йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.

«У Міністерстві закордонних справ України вважають схвалення російським керівництвом закону, яким спрощується порядок набуття громадянства РФ громадянами України, свідченням повної зневаги держави-агресора до міжнародного права і суверенітету інших держав: російська влада взяла на себе повноваження визначати порядок виходу з громадянства іноземної держави, що є виключною прерогативою національного законодавства держави відповідного громадянства», - наголосили в МЗС.

Читайте також: МЗС РФ озвучило кількість українців, які отримали російське громадянство за три роки

Також у заяві наголошується, що «відмова від громадянства України у формі направлення нотаріально засвідченої заяви про відмову від українського громадянства в повноважний орган країни громадянства є нікчемною за своєю суттю та змістом».

«Згідно з чинним законодавством України, єдиним документом, який засвідчує факт припинення громадянства України як шляхом виходу з нього, так і його втрати, є відповідний указ Президента України. Розцінюємо такий крок держави-агресора як продовження правової дискримінації та утисків прав громадян України, які в силу різних обставин живуть або працюють на території Росії, а також на окупованій нею території України», - йдеться у заяві.

МЗС закликало громадян України не піддаватися на подібні провокації й застерегло від здійснення поїздок до Російської Федерації.

схожі новини