Новини 2011-03-25 13:05

Главою УГКЦ став владика Святослав Шевчук

Римський Архиєрей Бенедикт XVI 25 березня затвердив Верховним Архиєпископом Києво-Галицьким владику Святослава Шевчука.

Обраний Глава УГКЦ склав перед Синодом Єпископів визнання віри та обітницю вірно виконувати свій уряд.

Владика Святослав Шевчук народився 5 травня 1970 р. у місті Стрию Львівської обл. У 1983-1989 роках навчався у підпільній греко-католицькій духовній семінарії. Від 1991 до 1993 року вивчав філософію у Салезіянському Університеті в Буенос-Айресі (Аргентина), а у 1993-1994 – богослов’я у Львівській Духовній Семінарії. 26 червня 1994 року отримав ієрейські свячення з рук Блаженнішого Мирослава Любачівського, Глави УГКЦ. Продовжував своє навчання у Римі, де здобув докторат з морального богослов’я у Папському Університеті «Angelicum». Перебуваючи у Вічному Місті від 1994 до 1999 року, активно співпрацював з Українською редакцією Ватиканського Радіо.

Під час навчання в Римі, надавав душпастирську опіку українцям греко-католикам в Афінах, а після повернення в Україну, провадить наукову, викладацьку та виховничу діяльність. 9 червня 2007 р. Владика Ігор Возьняк, ЧНІ, Архиєпископ Львівський УГКУ, призначив о. Святослава Шевчука, на той час Віце-ректора Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ, Ректором цього навчального закладу.

14 січня 2008 р., у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Венедикт XVI призначив отця Святослава Шевчука єпископом-помічником української греко-католицької Єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина), надаючи йому титулярний престол Castrensis Galbae.

7 квітня 2009 р. в Архикафедральному соборі Святого Юра відбулась єпископська хіротонія Святослава Шевчука. Святителями нового Владики, в присутності Блаженнішого Любомира Гузара, Глави УГКЦ, були Владика Ігор Возьняк, Архиєпископ Львівський, Владика Михаїл Микицей, ординарій єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі, та Владика Юліян Вороновський, єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

10 квітня 2010 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Венедикт XVI прийняв зречення з уряду Єпарха української греко-католицької єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Аргентині, подане владикою Михаїлом Микицеєм та призначив владику Святослава Шевчука Апостольським Адміністратором sede vacante (вакантного осідку).

Зазначимо, що Блаженніший Святослав є наймолодшим з-поміж єпископів УГКЦ та четвертим за віком з-поміж наймолодших католицьких архиєреїв у світі. 

Як повідомлялось, виборчий Синод Єпископів УГКЦ розпочався 21 березня у Львові-Брюховичах, Участь у роботі Виборчого Синоду взяло 40 єпископів з України та з-за кордону (Західної Європи, США, Канади, Бразилії, Аргентини та Австралії).

Інтронізація нового глави УГКЦ відбудеться 27 березня о 10.00 у Патріаршому cоборі Воскресіння Христового у Києві. На церемонію запрошено біля тисячі гостей. Це представники всіх єпархій та екзархатів УГКЦ, державної та місцевої влади, місцевих та міжнародних громадських організацій та різних конфесій і релігійних організацій.