Новини 2017-06-02 11:05

Дипломат розповів про наміри Трампа зняти санкції з Росії після інавгурації

Однак співробітники Держдепу були проти цього і стали лобіювати свої інтереси через конгрес.

Дональд Трамп планував зняти санкції з Росії у перші дні на посаді президента США, повідомляє Yahoo News з посиланням на інформовані джерела, які підтверджує американський дипломат, координатор департаменту США щодо санкційної політики Деніел Фрід.

Вищі посадові особи Білого дому майже відразу після інавгурації Трампа повинні були поставити задачу перед Державним департаментом «зняти напруженість у відносинах з Москвою». Серед завдань були, зокрема, розробити пропозиції щодо зняття економічних обмежень, а також повернути Росії її дипломатичну власність.

За словами джерел, це стривожило деяких представників Держдепартаменту, які стали лобіювати законопроект, що забороняє ухвалення таких заходів. «У Білому домі серйозно розглядали питання про одностороннє скасування санкцій», - сказав Фрід.

За його словами, в перші тижні роботи нової адміністрації він мав кілька «панічних» телефонних розмов з американськими чиновниками. Вони вимагали розробити план скасування економічних санкцій, розповідає Фрід. Політики сказали йому: «Будь ласка, боже мій, ви не могли б це зупинити?».

Фрід сказав, що він був настільки цим стурбований, що звернувся до союзників на Капітолійському пагорбі, щоб закликати їх прийняти законопроект, щоб не допустив швидкого скасування санкцій з Росії.

Наприкінці лютого в палату представників конгресу внесли законопроект, який дозволить накласти вето на зняття економічних обмежень з Росії. Такі ж заходи були запропоновані на розгляд і в американський сенат. У документі йшлося про те, що, якщо Трамп захоче зняти російські санкції, йому доведеться надати конгресу детальне пояснення такого кроку. Після цього конгресмени протягом 120 днів мають оголосити своє рішення.

Напередодні The Washington Post повідомила, що Трамп збирається повернути Росії дві заміські дипломатичні резиденції в штатах Нью-Йорк і Меріленд, які були закриті після того, як Барак Обама наприкінці минулого року ввів санкції щодо російських дипломатів.

Нагадаємо, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. 9 грудня президент США Барак Обама наказав спецслужбам до інавгурації Трампа надати повний звіт про кібератаки й іноземне втручання в президентські вибори 2016 року.  Як повідомили американські ЗМІ, спецслужби США "з високою часткою ймовірності" припускають, що президент Росії Владімір Путін був особисто залучений в таємну кампанію з втручання в президентські вибори в США. 

29 грудня Сполучені Штати вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві. Російським дипломатам дадуть 72 години на те, щоб залишити країну. Доступ в закриті об'єкти буде припинено для всіх російських чиновників з полудня п'ятниці.

Також цього дня президент США Барак Обама підписав указ про нові санкції щодо Росії, пов'язані з втручанням РФ у вибори в США.