Новини 2017-06-01 14:17

Суд залишив під вартою підозрюваного у вбивстві журналіста Веремія

Крім того, колегія суддів прийняла рішення поновити підозрюваному строки для апеляції.

Апеляційний суд Києва у четвер, 1 червня, залишив під вартою Павла Бялая, підозрюваного у причетності до вбивства журналіста газети "Вести" В'ячеслава Веремія в лютому 2014 року. Про це повідомив кореспондент Тижня із зали суду.

Бялай залишиться під вартою до 24 червня без права на заставу.

"Колегія Апеляційного суду розглянула скаргу адвокатів підозрюваного на продовження утримання його під вартою. Судді встановили, що існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України. Вони прислухалися до доводів обвинувачення про те, що на даний час не існує можливостей звільнити його з-під варти, оскільки більшість підозрюваних та осіб, які вчиняли злочин  разом із ним, перебувають у розшуку, також вні може переховуватися від слідства, вчиняти вплив на свідків чи іншим чином впливати на досудове розслідування", - пояснив у коментарі Тижню прокурор Генпрокуратури Володимир Приходько.

Крім того, суд прийняв усне клопотання від Бялая про поновлення строків апеляції і задовольнив його. У той же час апеляційна скарга залишилася без задоволення.

Як відомо, в Києві в ніч на 19 лютого 2014 року убили журналіста газети "Вести" В'ячеслав Веремій. Він повертався додому з роботи на таксі близько півночі. Веремій помер у лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення в живіт. 

Кримінальне провадження за фактом вбивства Веремія було розпочато за статтею «умисне вбивство», згодом його перекваліфікували на «хуліганство, вчинене групою осіб». 

За версією слідства, безпосереднє вбивство журналіста скоїв житель Горлівки (Донецька область) Джалал Алієв.

13 квітня ще один обвинувачений, Юрій Крисін, через невідповідні процесуальні дії збоку судді міг опинитись на волі, проте, частково через розголос, частково через дії прокуратури запобіжний захід залишили в силі — прокуратура письмово розтлумачила поліції 315 статтю Кримінально-процесуального кодексу України, де міститься норма про запобіжні заходи. Тоді Юрій Крисін залишився у браслеті.

схожі новини