Новини 23:53

Прокурори САП вручили обвинувальні акти підозрюваним у "газовій справі" Онищенка

Завтра матеріали передадуть до суду.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективи НАБУ вручили обвинувальні актів вісьмом підозрюваним та їхнім захисникам у «газовій справі». Про це йдеться в повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в Facebook.

«Після більш як трьохмісячного ознайомлення сторони захисту із матеріалами досудового розслідування сьогодні 29 травня 2017 прокурором САП затверджено складений детективами обвинувальний акт, який завтра зранку (30 травня 2017 року – ред.) буде скеровано до суду для розгляду по суті», - повідомляє САП.

Підозрюваним, які від завтра будуть вважатися обвинуваченими, інкримінують:

  • участь у злочинній організації, створеній Онищенком з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів;
  • участь у злочинах, скоєних такою організацією; 
  • заволодіння майном ПАТ «Укргазвидобування» в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем; 
  • легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом;
  • організація зловживання повноваженнями, тобто умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших осіб використанні всупереч інтересам юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми службовою особою такої юридичної особи своїх повноважень, що спричинило тяжкі наслідки; 
  • організація службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки;
  • відчуження заставленого майна.

Читайте також: НАБУ звернулося із запитом до країн, де може переховуватися Онищенко

«Одному із учасників злочинної організації, Постному В.М., відведено роль організатора в складі злочинної організації. На черзі ще 9 підозрюваних, які знаходяться в розшуку, в тому числі і Онищенко О.Р., щодо яких в найближчий час САП клопотатиме про спеціальне досудове розслідування», - наголосили в САП.

Нагадаємо, 3 травня у Національній поліції повідомили, що Інтерпол відмовився оголошувати в розшук депутата-втікача Олександра Онищенка, якого в Україні підозрюють в організації схеми з розкрадання коштів. 

Як повідомлялося, Генеральний прокурор Юрій Луценко пообіцяв вирішити питання міжнароного розшуку Онищенка, а також колишнього президента Віктора Януковича і посадовця Андія Клюєва.