Новини 2017-05-16 16:12

Яндекс, Mail.Ru, Однокласники і ВКонтакте відреагували на українські санкції

Компанії стверджують, що заборони не матимуть економічного впливу на них, проте зашкодять користувачам відповідних сервісів.

Російські компанії Яндекс, Mail.Ru, Однокласники і ВКонтакте у відповідь на запровадження санкцій проти них заявили, що завжди дотримувалися українського законодавства і захищатимуть інтереси своїх користувачів.

У прес-службі "Яндекс.Україна" зазначили, що працюють в Україні понад 12 років і весь цей час дотримувалися українського законодавства.

"На жаль, рішення про санкції стосується не тільки нас. Це санкції проти 11 мільйонів українських користувачів, які щомісяця вибирають наші сервіси, і проти тисяч українських організацій, які використовують наші технології і сервіси для розвитку своїх бізнесів. Бізнес групи компаній Яндекса, звичайно, дуже великий, і санкції не матимуть на нього негативного впливу. Але ми вважаємо Україну важливою частиною нашої роботи і шкодуємо, що санкції зводять нанівець всі багаторічні зусилля нашої команди. Головний потерпілий від санкцій - це український користувач", - ідеться в повідомленні.

Соціальна мережа "Однокласники" пообіцяла знайти для свої користувачів спосіб залишатися на зв'язку.

"Однокласники - це в першу чергу розважальна соціальна мережа. Вже багато років за допомогою соціальної мережі друзі, близькі і родичі не тільки знаходять один одного, але і мають можливість обмінюватися фотографіями, дивитися відео, слухати музику і дізнаватися важливу інформацію з будь-якого куточка планети. сервіси ОК завжди служили об'єднанню людей поза політикою і географічних кордонів. ми сподіваємося, що інтереси наших користувачів залишаться на першому місці. Разом ми знайдемо спосіб залишатися на зв'язку, і 9,5 млн українських користувачів ОК, наші партнери та рекламодавці зможуть користуватися сервісами соціальної мережі так, як вони звикли", - заявила директор з комунікацій "Однокласників" Анастасія Жбанова.

Соцмережа "ВКонтакте" заявила, що захищатиме інтереси всіх своїх користувачів і партнерів.

"VK — найпопулярніша соціальна мережа в Україні, щомісяця ресурс відвідують 16 мільйонів жителів країни. Українці вже десять років спілкуються зі своїми друзями й родичами, об'єднуються в спільноти за особистими та професійними інтересами, діляться фотографіями та думками. Ми, Команда VK, завжди обходили політику стороною. Вважаємо, що інтернет не має кордонів. Ми захищали й захищатимемо інтереси всіх наших користувачів і партнерів", - зазначили у прес-службі.

Mail.Ru Group вважає рішення про заборону російських сайтів в Україні політично мотивованим.

«Це рішення вдарить, перш за все, по самих користувачах - громадянах України. Близько 25 мільйонів жителів України спілкуються на заблокованих платформах зі своїми друзями в Україні і в усьому світі; тепер вони будуть позбавлені цих зв'язків», - ідеться в заяві.

У медіагрупі додали, що ніколи не брали участь в політиці. «Ми не порушили жодного закону України. Все, що ми робимо і продовжимо робити, це зручні сервіси», - сказано в заяві.

Mail.Ru Group повідомила, що продовжить надавати всі сервіси користувачам у всіх країнах, а своїх співробітників, партнерів і клієнтів на території України поспішила запевнити, що всі зобов'язання будуть виконуватися перед ними в повному обсязі.

«Оскільки частка українського бізнесу в структурі виручки Mail.Ru Group незначна, ми не бачимо причин для коригування наших фінансових планів, і продовжимо активно розвиватися на ринку в різних напрямках», - повідомили в групі.

Як повідомлялося, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Указ набуває чинності в день опублікування.

Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси "Mail.ru", "Яндекс", "ВКонтакте" і "Однокласники", а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, "Первый канал".

Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.