Новини 10:05

Друга хвиля кібератаки WannaCry в Україні не відбулася – Держспецзв'язку

Держспецзв’язку закликає керівників державних інституцій і підприємств критичної інфраструктури взяти під особистий контроль забезпечення належного рівня захисту інформаційних систем.

Державна служба спеціального зв’язку констатує, що друга хвиля кібератаки WannaCrypt  в Україні не відбулася. Про це інформує прес-служба Держспецзв'язку.

У відомстві інформують, що станом на 17.00 15 травня в державному секторі України не зафіксовано жодного кіберінциденту,  пов’язаного із застосуванням вірусу-шифрувальника.

"Таким чином, можна констатувати, що друга хвиля кібератаки WannaCrypt  в Україні не відбулася. Це стало можливим завдяки вчасно вжитим  Держспецзв’язку заходам та активній співпраці всіх державних органів країни", - ідеться в повідомленні.

Держспецзв’язку закликає керівників державних інституцій і підприємств критичної інфраструктури взяти під особистий контроль забезпечення належного рівня захисту інформаційних систем та проведення кібербезпекової профілактичної роботи зі співробітниками у ввірених їм установах.

Нагадаємо, 12 травня сталася масштабна кібератака, яка заблокувала 75 тисяч комп’ютерів у 99 країнах світу. З'явилася навіть інтерактивна карта, що показує, як поширюється вірус WannaCry. 13 травня представники країн G7 домовилися спільно протистояти кібератакам. Окрім того, президент США Дональд Трамп у ніч на 13 травня скликав термінову нараду з питань внутрішньої безпеки через стрімке поширення вірусу WannaCry.

Голова Microsoft розповів, що масштабну кібератаку віруса-вимагача WannaCry треба розцінювати як тривожний сигнал, окрім того, вірус WannaCry скористався вразливістю в останній версії Microsoft Windows, яку вперше виявила американська розвідка.

Спецслужби Великої Британії попередили, що користувачі по всьому світу повинні бути готові до повторних кібератак з боку хакерів.

Департамент кіберполіції Національної поліції України надав рекомендації щодо того, як уберегти свій носій інформації від вірусу WannaCry: оперативники не радять переходити за сумнівними посиланнями, які надходять на електронну пошту, також не варто завантажувати програми, які не є перевіреними

схожі новини