Новини 2011-03-22 15:44

МВС дорозслідуватиме справу щодо загибелі Чорновола

Справа відносно щодо смерті В’ячеслава Чорновола направлена на дорозслідування. Про це 22 березня повідомив заступник міністра внутрішніх справ Василь Фаринник.

«Ця справа направлена на дорозслідування до головного управління МВС міста Києва у слідчі підрозділи і я її маю наступного тижня слухати», - зазначив Фаринник.

За його словами, подробиці даної справи стануть відомі безпосередньо після заслуховування відповідної інформації.

В’ячеслав Чорновіл загинув у автокатастрофі під Києвом на 5-му кілометрі шосе Борісполь-Золотоноша 25 березня 1999 року, коли його автомобіль Toyota Corolla зіткнувся з КамАЗом, який розвертався посеред дороги. У тій аварії загинув також водій Чорновола.

Вже наступного ранку після загибелі тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, не чекаючи попередніх результатів слідства, заявив, що Чорновіл загинув у результаті ДТП і що «версія замаху на Чорновола як причина його загибелі навіть не розглядалася».

Справа про загибель Чорновола була закрита менш ніж через три місяці - в червні 1999 року.

Через деякий час несподівано помер від серцевого нападу головний свідок автокатастрофи - Іван Шолом, який знаходився у кабіні КамАЗа.

4 квітня 2005 року тодішній генпрокурор Святослав Піскун відновив слідчі дії у справі Чорновола. Були зібрані додаткові матеріали, але після відставки Піскуна у жовтні 2005 року розслідування знов зупинилося і було відновлене у серпні 2006 року.

У 2009 році члени Народного Руху Ярослав Кендзьор і Іван Стойко стверджували, що В'ячеслав Чорновіл і його водій після зіткнення з вантажівкою були живі, але їх добив кастетом невідомий.