Новини 17:53

У Мін’юсті пояснили, як Україна діятиме в разі невиконання Росією рішення суду ООН

Петренко назвав кілька механізмів впливу на РФ.

Україна звернеться до Генеральної асамблеї ООН, якщо Росія не буде виконувати проміжне рішення Міжнародного суду ООН. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко.

«Що стосується Росії, то Росія або виконає проміжне рішення Міжнародного суду ООН, або ми будемо ставити питання про застосування примусових механізмів аж до винесення цього питання на засідання Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй. І фактично це буде сигналом: чи Росія вже перейшла всі межі, чи вона все ж таки має якийсь здоровий глузд і фактично припинить переслідування кримських татар і українців, як це встановив суд навіть у проміжному рішенні», - сказав Петренко.

Читайте також: Україна та Росія у Міжнародному суді ООН: процедура, попередження та перспективи

Водночас міністр не став коментувати заяву окупаційної влади Криму про те, що вона не збирається переглядати рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу. Як пояснив Петренко, він не хоче коментувати заяви "псевдовлади в Криму, тому що це абсолютно нелегітимні органи, які не визнає не тільки Україна, а й весь цивілізований світ".

Він зазначив, що Мін'юст стежить за поведінкою Росії та вживатиме адекватних заходів і механізмів найближчим часом.

«Один із механізмів - це ухвалення відповідної резолюції Генеральною асамблеєю Організації Об'єднаних Націй. Це перше. Друге - це рішення, якщо не буде виконане, воно буде покладене в основу і кримінального трибуналу, який точно буде», - заявив Петренко.

Нагадаємо, 19 квітня суд у Гаазі запровадив тимчасові заходи проти Росії для захисту кримчан, зокрема, суд зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу. При цьому суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за конвенцією по боротьбі з тероризмом. Суд зауважив, що Україна не надала доказів "на цьому етапі розгляду, які б демонстрували належним чином, що ці елементи є правдоподібними".

Тим часом, окупаційна влада Криму заявила, що не має наміру виконувати рішення суду ООН щодо заборони Меджлісу.

.