Новини 16:47

Суд в Гаазі запровадив тимчасові заходи проти Росії для захисту кримчан

РФ зобов'язали забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу і надати доступ до навчання українською мовою.

Міжнародний суд ООН ухвалив рішення про введення заходів для захисту і забезпечення прав українців і кримських татар на території тимчасово окупованого Росією Криму в рамках дотримання Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Відповідне рішення оголосив голова суду Ронні Абрахам. Зазначається, що ці тимчасові заходи будуть сформульовані у відмінній від прохання України формі.

"Щодо наданих суду показань: деякі з них відповідають визначенню дискримінації, наприклад в частині ведення навчання українською мовою для етнічних українців. На даний момент суд дійшов до висновку, що кримські татари і етнічні українці в Криму залишаються уразливими. В цьому відношенні суд бере до увагу доповідь про ситуацію з правами людини в Україні", - сказав голова суду.

Окрім того, Міжнародний суд ООН зобов'язав Росію забезпечити роботу Меджлісу кримськотатарського народу.

При цьому суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за конвенцією по боротьбі з тероризмом. Суд зауважив, що Україна не надала доказів "на цьому етапі розгляду, які б демонстрували належним чином, що ці елементи є правдоподібними".

Як повідомлялося, у Міжнародному суді у Гаазі з 6 до 9 березня тривали попередні слухання за позовом України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 6 та 8 березня на слуханнях виступила українська сторона, а 7 та 9 березня - російська.

7 березня, під час виступу Росія ґрунтувала свою правову позицію на твердженні, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю – радянську або залишену українською армією. МЗС України закликало реагувати на маніпуляції Росії в Гаазі, адже "необхідно доводити усю банальність брехні і пропаганди з боку РФ". Варто зазначити, що, зі слів представника української делегації у Гаазькому суді професора Гарольда Гонджу Коу, Росія на Міжнародному суді ООН не заперечила поставок летальної зброї бойовикам.

8 березня відбувся третій день публічних слухань, де українська сторона висловлювала свої заперечення проти наданих представником Росії аргументів. Також Україна попросила Міжнародний суд ООН захистити українців і кримських татар в окупованому Криму. Дивіться також інфографіку аргументів України проти Росії в Гаазькому суді. 

схожі новини