Новини 16:37

Суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо РФ за однією з конвенцій

Суд заявив, що всі процедурні вимоги були виконані.

Міжнародний суд ООН відмовив у тимчасових заходах щодо Росії за однією з конвенцій. Відповідне рішення оголосив голова суду Ронні Абрахам. Суд вирішив, що Україна не довела, що Росія порушила ст. 2 Міжнародної конвенції по боротьбі з тероризмом.

Суд зауважив, що Україна не надала доказів "на цьому етапі розгляду, які б демонстрували належним чином, що ці елементи є правдоподібними".

При цьому суд заявив, що всі процедурні вимоги були виконані. Міжнародний Суд дійшов до висновку, що він має докази, які є підставою щодо претензій України проти Росії в рамках обох конвенцій.

Зазначимо, що рішення є проміжним і не пов’язане із розглядом даної справи по суті, але воно стало важливою ланкою для юридичної протидії РФ.

Як повідомлялося, у Міжнародному суді у Гаазі з 6 до 9 березня тривали попередні слухання за позовом України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 6 та 8 березня на слуханнях виступила українська сторона, а 7 та 9 березня - російська.

7 березня, під час виступу Росія ґрунтувала свою правову позицію на твердженні, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю – радянську або залишену українською армією. МЗС України закликало реагувати на маніпуляції Росії в Гаазі, адже "необхідно доводити усю банальність брехні і пропаганди з боку РФ". Варто зазначити, що, зі слів представника української делегації у Гаазькому суді професора Гарольда Гонджу Коу, Росія на Міжнародному суді ООН не заперечила поставок летальної зброї бойовикам.

8 березня відбувся третій день публічних слухань, де українська сторона висловлювала свої заперечення проти наданих представником Росії аргументів. Також Україна попросила Міжнародний суд ООН захистити українців і кримських татар в окупованому Криму. Дивіться також інфографіку аргументів України проти Росії в Гаазькому суді.