Новини 2017-04-12 10:45

Назарбаєв дав старт переходу казахського алфавіту на латиницю

На думку очільника Казахстану, історично переклад казахської мови на той чи інший алфавіт змінювався з політичних причин.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв в інтерв'ю, яке опублікували у вівторок, 12 квітня, розповів, що доручив своєму уряду скласти графік переходу казахського алфавіту на латиницю. 

У статті Назарбаєв, нагадав, що історично, ще від Середньовіччя, переклад казахської мови на той чи інший алфавіт змінювався з політичних причин.

"До 2025 року всі ділові документи, періодичні видання та книги мають виходити на латиниці. Зараз почнеться велика підготовча робота. Уряд повинен підготувати графік переходу на латиницю", - повідомив Назарбаєв.

За його словами, у молодого покоління новий алфавіт не викличе труднощів, оскільки школярі вчать англійську мову.

Зазначається, що до кінця 2017 після консультацій з науковцями та представниками громадськості повинен бути розроблений єдиний стандарт нового казахського алфавіту.

Окрім того, Назарбаєв сказав, що з 2018 року фахівці повинні приступити до підготовки нових підручників для середніх шкіл. У найближчі два роки повинна проводитися організація і методична робота.

Він підкреслив, що в період адаптації до нового алфавіту буде, як і раніше, використовуватися кирилиця.

Нагадаємо, ще у 2013 році Назарбаєв закликав казахський народ зберегти російську мову, що нібито послужить благополуччю населення республіки. 

Після агресії Росії проти України, у 2015 році Назарбаєв зробив заяву про те, що всі предмети у старших класах школи мають виклати англійською мовою. 

схожі новини